Meliha Okur kimdir vikipedi? Aslen nereli? Meliha Okur eşi kimdir? Meliha Okur biyografisi

19.03.2023
Meliha Okur kimdir vikipedi? Aslen nereli? Meliha Okur eşi kimdir? Meliha Okur biyografisi

Meliha Okur kimdir? Nerelidir? Meliha Okur Kaç yaşında? Meliha Okur kiminle evli? Meliha Okur biyografisi

Meliha Okur’un doğum tarihi 1961 yılıdır. Meliha Okur, 1951 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunu Zonguldak Karadeniz Ereğli’de geçirmiştir. Karadeniz Ereğli Lisesinden mezun olan Meliha Okur, ardından İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini tamamladı. Meliha Okur’un doğum yeri Ankara’dır.

Meliha Okur çocukluk zamanlarını Zonguldak’ta geçirmiştir.

Meliha Okur lise eğitimini Karadeniz Ereğli Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulunu tamamlamıştır.

Meliha Okur meslek hayatına ilk olarak Gökkuşağı adlı dergide ekonomi haberleri üzerine çalışmaya başlamıştır.

Meliha Okur uzun yıllar Doğan Grubu içerisinde görev almıştır ve Milliyet gazetesinde köşe yazarı olarak görev almıştır.

Meliha Okur CNN Türk’ün kurucu ekibinde yer almıştır ve ekonomi servisi sunucusu olarak görev üstlendi.

Meliha Okur günümüze kadar Sabah, Habertürk, Akşam, ATV, NTV ve Yaban TV gibi kanallarda çalışmıştır.

Meliha Okur son olarak Fox TV Merve Yıldırım’ın sunduğu Benden Söylemesi programına katılarak ekonomi yorumları yapmaktadır. Fox TV’de “Merve Mina Yıldırım ile Benden Söylemesi” isimli programın sürekli konuğudur Meliha Okur. Ayrrıca ekonomi yorumları ile mesleğine devam etmektedir.

İyi Gelecek Elçileri’nin ev ekonomisi emin ellerde! Çünkü onlar Türkiye’nin önde gelen ekonomi yazarı Meliha Okur’a aile bütçesini nasıl organize etmeleri gerektiğini, ona nasıl katkıda bulunabileceklerini sordular, cevaplarını not aldılar!

You cannot copy content of this page