Melek Mızrak Subaşı kimdir? Yaşı? Doğum tarihi? Vikipedi? Hangi partiden? Eşi?

29.01.2023

Melek Mızrak Subaşı kimdir? Melek Mızrak Subaşı Nereli? Melek Mızrak Subaşı Kaç yaşında? Melek Mızrak Subaşı Yaşı? Melek Mızrak Subaşı Doğum tarihi? Melek Mızrak Subaşı Vikipedi? Melek Mızrak Subaşı Hangi partiden? Melek Mızrak Subaşı Eşi kimdir? Melek Mızrak Subaşı instagram

@melekmsubasi kullanıcı adı ile Twitterda bulunur. Şimdilerde Bilecik Belediyesi Başkan Vekili görevini üstlenen Melek Mızrak Subaşı evli ve bir çocuk annesidir.

Melek Mızrak Subaşı instagram aresi @melekmsubasi kulllanıcı adıdır.

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bilecik’teki konuşmasına katılım gösteren Melek Mızrak Subaşı gündemin öne çıkan ismi oldu.

Avrupai görünümüyle dikkatleri üzerine çeken Melek Mızrak Subaşı sosyal medyada da gündem oldu. Subaşı hakkında araştırmalar hız kazandı.

1988 yılında dünyaya gelen Melek Mızrak Subaşı Bulgaristan’da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Edebali İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Subaşı, Bilecik Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Lisans eğitimini Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde Mimarlık üzerine tamamladı. Melek Mızrak Subaşı, tezli yüksek lisansını da aynı üniversitede yaptı. Subaşı, Bulgaristan Mimarlar Birliği tarafından ödüle layık görülmüş bir isim oldu.

Mezuniyetinin ardından Mimarlar Odası Üyeliğine kabul edilen Melek Mızrak Subaşı, 4 yıl boyunca kendisine ait mimarlık ofisinde mesleğini sürdürdü.

Melek Mızrak Subaşı, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı.

Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Subaşı, aynı zamanda İmar Komisyon Başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği, Bilecik Belediyespor Başkanlığı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği görevlerini de üstlendi.

Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği gibi birliklerde doğal ve asil üye olarak Bilecik şehri adına birçok proje için çalışıyor.

Melek Mızrak Subaşı, 1988 yılında Bulgaristan’da dünyaya geldi. Küçük yaştayken ailesi Bulgaristan’dan Bilecik’e göç etti. İlk ve orta öğretimini Bilecik’te tamamlayan Subaşı, ardından üniversite eğitimi için Bulgaristan’a gitti.

Bulgaristan’da Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde Mimarlik üzerine Lisansını tamamlayan Melek Mızrak Subaşı, aynı üniversitede tezli yüksek lisansını tamamlayarak, Bulgaristan Mimarlar Birliği tarafından ödüle layık görüldü.

Mezun olduktan sonra Mimarlar Odası üyeliğine kabul edilen Subaşı, 4 yıl boyunca kendisine ait mimarlık ofisinde çalışmalarını sürdürdü.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başlayan Subaşı, İmar Komisyon Başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği, Bilecik Belediyespor Başkanlığı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği gibi çok sayıda kurum ve kuruluşta görev yaptı.

Melek Mızrak Subaşı aynı zamanda, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği gibi birliklerin doğal ve asil üyesidir. Bilecik Belediyesi Başkan Vekili görevini yürüten Melek Mızrak Subaşı, evli bir çocuk annesidir.

You cannot copy content of this page