Ayşen Birgör kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Ayşen Birgör sevgilisi, eşi kim?

23.01.2023

@aysenbirgor kullanıcı adı ile instagramda bulunan eskimeyen ses Sanatçısı Ayşen Birgör 63 bin civarında takipçiye sahiptir.

Ayşen Birgör İlk albümünü 1996 senesinde Gecem ismi ile müzik piyasasına sürmüştür.

Bir çok usta sanatçıya vokallik yapan Ayşen Birgör bir dönem Atv kanalında yayınlanan Böyle mi Olacaktı isimli dizinin şarkısını seslendirmiştir.

Ayşen Birgör bir çok önemli marka ve radyoların reklam cıngıllarını da başarı ile seslendirmiştir.

Ayrıca Ayşen Birgör 2007 yılında Star Tv’de Popstar Alaturka programına katılmıştır. Yarışmada üçüncü olmuştur.

Ayşen Birgör‘ün vokal yaptığı bazı sanatçılar, Emel Sayın, Adnan Şenses, Coşkun Sabah, Gülben Ergen, Serdar Ortaç ve Çelik’tir.

TRT1 kanalında Akşam Sefası programında solist olarak yer almış ardından TRT İstanbul Radyosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 yılında Bambaşka adlı ikinci albümünü çıkarmıştır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Müzik, ses ve sahne hakimiyeti Türkiye’nin son yıllarda yetirdiği en iyi yorumcular arasında yer almaktadır. En büyük hedefi ise Türk Müziğinin vazgeçilmez ve unutulmaz isimlerinden birisi olmaktır.

Günümüzde TRT Müzik ekranlarında Yıldızlar Altında programını sunmakta ve aynı zamanda solist olarak sanatını icra etmektedir.

Ayşen Birgör Biyografisi

Ayşen Birgör 3 Kasım 1977’de İstanbul’da dünyaya gelen müzisyen, şarkıcı, Türk Sanat Müziği sanatçısıdır.

Ayşen Birgör Müzik tutkunu bir ailedendir.

Ortaokul ve liseyi çalgı eğitimi alarak tamamladıktan sonra 1988 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Çalgı Eğitim Bölümü’nü kazandı.

Konservatuar eğitiminin devam ettiği yıllarda sesinin güzelliğini keşfeden müzik yapımcıları 1996 yılında Ayşen Birgör’e ilk albümünü yaptılar.

“Gecem” adlı ilk albümüyle müzik sektöründe ‘Ben de varım’ diyen Ayşen Birgör; başta Adnan Şenses, Emel Sayın, Coşkun Sabah, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Çelik olmak üzere birçok sanatçıya vokalistlik yaptı.

Ayrıca 2007 yılında Star Tv’de Popstar Alaturka programına katılmıştır.

Yarışmada üçüncü olmuştur. Vokal yaptığı bazı sanatçılar, Emel Sayın, Adnan Şenses, Coşkun Sabah, Gülben Ergen, Serdar Ortaç ve Çelik’tir.

Profesyonel Müzik hayatının 2. Albümü olan “Bambaşka” için 2009 yılının başında Taşkın Sabah’la çalışmalara başlayan Ayşen Birgör, müzik sektörünün yeni firmalarından biri olan Müzikram Yapım’la anlaştı.

Müziği çok iyi bilen ve ülkemizin son dönemlerde yetiştirmiş olduğu en iyi yorumculardan biri olan Ayşen Birgör’ün en büyük hedefi, Türk Müziğinin vazgeçilmez isimlerinden biri olmak.

You cannot copy content of this page