2023 Komiserlik Sınavı Ne Zaman? Meslek içi Komiser Yardımcılığı 2023 ne zaman? 8. Dönem PAEM Tarihi?

02.01.2023

2023 Komiserlik Sınavı Ne Zaman? Meslek içi Komiser Yardımcılığı 2023 ne zaman? 8. Dönem PAEM Tarihi?

2023 Komiserlik Sınavı Ne Zaman? Meslek içi Komiser Yardımcılığı 2023 ne zaman? 8. Dönem PAEM Tarihi henüz netleşmedi. 2022 hakkında detaylı bilgiler aşağıdadır.

PAEM sınavı ne zaman? 2022 Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Komiser Yardımcısı sınav tarihi belli oldu

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Komiser Yardımcısı sınav başvurusu 16-27 Mayıs 2022 tarihinde alınacak. Sınav giriş belgeleri ise 20-24 Haziran’da erişime açılacak.

7. Dönem PAEM, 2022 Komiser Yardımcısı sınavı tarihi, başvurusu, giriş belgeleri

Polis Akademisi tarafından yayımlanan duyuruya göre Sınav, 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 14.00’te tek oturum halinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 (onbir) sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

Polis Akademisi tarafından yayımlanan duyuruya göre Sınav, 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 14.00’te tek oturum halinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 (onbir) sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

ADAY’lar sınava girebilmek için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) ibraz etmek zorundadır. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlileri tarafından yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sınava girecek adaylar https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden yazılı sınav başvurularını gerçekleştirecekler.

Başvuru sayfasına giriş yaptığınızda Kimlik Bilgileri, İletişim Bilgileri, Eğitim Bilgileri, Askerlik Bilgileri linkleri listelenmektedir. Başvurular linkine tıkladığınız da ”Yeni Başvuru Yap”, ”Devam Eden Başvurularım” ve ”Tamamlanan Başvurularım” butonlarını göreceksiniz. Başvurusu Açık Sınavlar sekmesinden ‘2022 PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı (26.06.2022)’ seçimi yaparak Başvuru Yap butonuna basınız.

Başvuru sayfasının ilk adımı, başvuru yapabileceğiniz sınavların listelendiği alandır. Seçiminizi yapınız ve Sonraki butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçiniz.

ADAY’ların sınav giriş belgesine erişebilmesi, sınav sonrasında sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazları için üniversitenin sınav hizmetleri web sayfasında yayınlanan Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Emniyet Mensubu Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı İnternet Kayıt Kılavuzu’ndaki adımları izleyerek sınav hizmetleri web sitesine kayıt olmaları ve sınava katılmak istedikleri sınav merkezini seçmeleri gerekmektedir. Sınav takviminde belirtilen tarihlerden sonra, sınav merkezi değişikliği yapılmayacaktır. Sınav başvurusu yapmayan veya başvurusunu zamanında tamamlamayan ADAY’lar sınava alınmayacaktır.

ARİHTARAFİŞİN TANIMI
16-27.05.2022ÜNİVERSİTESınava girecek ADAY’ların yazılı sınav internet kayıt işlemlerinin alınması. (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/)
20-24.06.2022ÜNİVERSİTESınav giriş belgelerinin ADAY’ların erişimine açılması. (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/)
26.06.2022ÜNİVERSİTESınavın tek oturum halinde gerçekleştirilmesi.
27-29.06.2022ÜNİVERSİTEADAY’ların sınav uygulamasına ve sınav sorularına yönelik itirazlarının alınması.  (ADAY’lar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ÜNİVERSİTE’nin Sınav Hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen “Sınav İtiraz Formu” vasıtasıyla yapacaklardır. Yapılan itirazların geçerli olabilmesi için ADAY’ların her bir itiraz türü için, Sınav İtiraz Formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. )
30.06.2022ÜNİVERSİTEADAY’ların sınav uygulamasına ve sınav sorularına dair itirazların ıslak imzalı çıktılarının mesai bitimine (17.30) kadar Üniversiteye ulaştırılması. (Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.)
13.07.2022AKADEMİSınav sonuçlarının ADAY’lara duyurulması.
13-18.07.2022ÜNİVERSİTEADAY’ların sınav sonuçlarına yönelik (maddi hataya dair) itirazlarının alınması. (ADAY’lar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ÜNİVERSİTE’nin Sınav Hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen “Sınav İtiraz Formu” vasıtasıyla yapacaklardır. Yapılan itirazların geçerli olabilmesi için ADAY’ların her bir itiraz türü, Sınav İtiraz Formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir.
19..07.2022ÜNİVERSİTEADAY’ların ıslak imzalı sınav sonuç itiraz (maddi hataya dair) çıktılarının mesai bitimine (17.30) kadar Üniversiteye ulaştırılması. (Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.)
26.07.2022AKADEMİİtiraz sonuçlarının ADAY’lara duyurulması.

You cannot copy content of this page