Hakan Altun’un babası kimdir? Hakan Altun’un babası ne iş yapıyor? Hakan Altun’un dedesi kimdir, nereli?

04.12.2022

Hakan Altun’un babası kimdir? Hakan Altun’un babası ne iş yapıyor? Hakan Altun’un dedesi kimdir, nereli?

Hakan Altun’un babası eski futbolcu Arap Hasan lakaplı Hasan Altun’dur. Hasan Altun 4 yıl önce 2017 yılında hayatını kaybetmişti. Doğma büyüme Vefa’lı olan, Vefa sporda futbol oynayan 76 yaşında yaşlılığa bağlı yaşamını yitiren Hasan Altun son yolculuğuna Fatih camisinden uğurlanmıştı. Futboldaki performansıyla gönüllerde taht kuran Hasan Altun’un cenaze törenine çok sayıda ünlü isim de katılmıştı.

Hakan Altun, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Siirtlidir. 48 yaşındadır. “Arap Hasan” lakaplı futbolcu Hasan Altun’un oğlu olan Hakan Altun’un bir de kız kardeşi vardır. lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda yapan Hakan Altun, yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır..

1994 yılında, Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda çalışan Hakan Altun 1997’de görevini bırakarak vatani görevini yapmak için askere gitti. Askerliğini yaptığı Ankara’da besteci yönünü keşfeden Hakan Altun, 1998 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. Sevilen sanatçı ilk albümündeki “Hani Bekleyecektin” adlı şarkısı ile o dönem büyük bir çıkış yakalamıştır.2000 yılında “Ağlamak Yok Yüreğim” adlı ikinci albümünü çıkaran Altun’un, ikinci albümünün çıkış parçası “Ağlamak Yok Yüreğim”dir. Bu albümde yer alan “Her Sevda Bir Ölümmüş” adlı şarkısına Şebnem Schaefer ile çektiği video klibi ile ses getirmiştir..

Birçok usta sanatçı ile birlikte çalışan ve bestelere imza atan Hakan Altun ud, cümbüş, gitar ve klavye çalmaktadır. Çok iyi bir Beşiktaş taraftarı olduğu bilinen Hakan Altun müzikal çalışmalarına devam etmektedir..

You cannot copy content of this page