Kuruluş Osman Olof kimdir? Kuruluş Osman Olof gerçek adı, karakteri, sevgilisi?

09.11.2022
Kuruluş Osman Olof kimdir? Kuruluş Osman Olof gerçek adı, karakteri, sevgilisi?

Kuruluş Osman Olof kimdir? Kuruluş Osman Olof gerçek adı, karakteri, sevgilisi? Kuruluş Osman Olof kimdir? Gerçek adı ne? Olof gerçek tarihte var mı? Nihat Altınkaya biyografisi ve rol aldığı yapımlar

Kuruluş Osman dizisinde Olof karakteri tarihte gerçekten var mıydı şeklinde araştırmalar yapan izleyiciler tarih dizilerindeki olayların gerçekle ilişkisini sorgulamaya devam ediyor. Merak edilen Olof karakterini dizide Nihat Altınkaya canlandırıyor.

28 Eylül 1979 yılında Karabük’te dünyaya gelen Nihat Altınkaya, Rizeli bir ailenin çocuğudur. İlk, orta ve lise eğitimini Karabük’te aşan oyuncu, Karabük Demir Çelik Lisesi ve Ankara Emlak Bankası Spor Kulübü’nde 2 yıl profesyonel voleybol oynamıştır. 17 yaşında yaşadığı sakatlık sebebiyle voleybolu bırakmıştır.

Olof Skötkonung, 1008’de vaftiz edilen ilk İsveç kralıydı ve saltanatı sırasında Västergötland’daki Skara’da bir piskoposluk kuruldu. Oğlu Stenkil’in saltanatı sırasında Sigtuna’da başka bir piskoposluk kuruldu.

Kuruluş Osman dizisi sezon arasının ardından izleyici karşısına çıktı. Dizi kadrosuna yeni eklenen oyuncular ve böylece de yeni eklenen konular ve karakterler var. Bunlardan izleyicinin en çok dikkatini çeken ise Olof karakteri. Dış görünüşü ile dikkatler üzerine çeken Olof karakteri Pagan inancından. Konstantinopolis’te yaşamakta olan komutanın tarihte yer alıp olmadığına dair bir bilgi ne yazık ki mevcut değil. Fakat tarihte bu ismi taşıyan bir İsveç kralı var.

Nihat Altınkaya 28 Eylül 1979 yılında Karabük ilinde dünyaya gelmiştir. Aslen Rizeli olan Altınkaya ilk,orta ve lise öğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2 yıl süre ile profesyonel voleybol oynayan oyuncu sonrasında bunu bırakarak boks eğitimi aldı. Bunun ardından ise Fenerbahçe’nin boks şubesinde sporculuk yaptı. Keşfedilme hikayesi ilginç olan Altunkaya başlarda modellik yaptı. Evli ve iki 2 kız çocuğuna sahip olan oyuncu birçok dizide oynadı.

You cannot copy content of this page