Enis Cergel kaç yaşında? Enis Cergel kimdir? Enis Cergel doğum Tarihi? Enis Cergel vikipedi? Enis Cergel ne iş yapıyor?

08.11.2022
Enis Cergel kaç yaşında? Enis Cergel kimdir? Enis Cergel doğum Tarihi? Enis Cergel vikipedi? Enis Cergel ne iş yapıyor?

Enis Cergel ne iş yapıyor? Enis Cergel kaç yaşında? Enis Cergel doğum Tarihi? Enis Cergel vikipedi? Enis Cergel kimdir?

Açelya Akkoyun 5 Temmuz 2006 tarihinde İş Adamı Enis Cergel ile evlendi. Örf adetlerine uygun çok güzel bir düğün ile dünya evine girdiler. Bu evliliğinden 2009 yılında doğan, Alya Deniz adında bir kızı vardır. Evliliklerinde çok mutlu olan çift, kızlarına çok düşkündür.

Açelya Akkoyun, 31 Aralık 1972 yılında Adana’da dünyaya geldi. Annesi emekli İngilizce öğretmenidir. Babası Ejder Akkoyun’dur. İstanbul Fenerbahçe Lisesinden mezun oldu. 7 yaşından 17 yaşına kadar da voleybol oynadı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuvarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Konservatuvarda Üniversite öğrencisi iken İstanbul Şehir Tiyatroları’nda, altı sene; Theope, Mösyö Butterfly, Kırmızı Pabuçlar, Hüner, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Palyaço Prens, Yavru Kimin gibi çeşitli oyunlarda görev aldı. Enis Cergel kaç yaşında? Enis Cergel kimdir? Enis Cergel doğum Tarihi? Enis Cergel vikipedi? Enis Cergel ne iş yapıyor?

1989’da Zülfü Livaneli ile birlikte “Güneş Topla Benim İçin” adlı müzik klibinde oynadı. Açelya Akkoyun, 1995 yılında 4×4 adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı. 1998, 1999, 2000 Antalya Film Festivali sunuculuğunu yaptı. 2000 yılında Çocuktan Al Haberi adlı yarışmanın sunuculuğunu yaptı.

1992 yılında Kandemir Konduk’un senaryosunu yazdığı aile dizisi “Mahallenin Muhtarları” adlı dizide; Erkan Can, Esra Akkaya, Cihat Tamer, Yalçın Gülhan, Sevil Üstekin gibi sanatçılarla birlikte oynadı.

2002 yılında “Ekmek Teknesi” adlı dizide senarist ve Heredot Cevdet rolünde ise Hasan Kaçan, baş rollerde Savaş Dinçel, Kadir Çöpdemir, Ekin Türkmen, Cem Kılıç, Sermin Hürmeriç gibi sanatçıların yanında Açelya Akkoyun da Suzan karekterini canlandırmıştır.

2013 yılında “Doksanlar” dizisinde; Ümit Erdim, Erkan Köse, Deniz Oral, Esra Dermancıoğlu ile birlikte rol aldı.

Açelya Akkoyun, 10 Haziran 1998 tarihinde tiyatro ve sinema sanatçısı Civan Canova ile evlendi. 5 Haziran 2002 tarihinde boşandı.

Açelya Akkoyun, 5 Temmuz 2006 tarihinde iş adamı Enis Cergel ile evlendi. Alya Deniz adında bir kızı vardır.

2013 yılında Yapımcılığını Birol Güven’in yaptığı “Evlilik Okulu” adlı dizide başrollerini Açelya Akkoyun ve Hakan Vanlı paylaştı.

Birçok başarılı dizide rol alan ve aynı zamanda sunuculuk yapan sevilen isim Açelya Akkoyun bugün Alişan’ın konuğu olacak. Yaptığı işler ile adından söz ettiren Açelya Akkoyun aslen Adanalı ve 49 yaşında. 2 kez evlilik yapan Açelya Akkoyun şu anda Enis Cergel ile evlidir.

Açelya Akkoyun‘un annesi İncila Akdeniz, emekli İngilizce Öğretmenidir. Disipline önem veren, güler yüzü ile öğrencilerinin sevgisini ve saygısını kazanan İncila Akdeniz, öğrencilerine kızı Açelya Akkoyun’u örnek gösterirdi. Babası Ejder Akkoyun’dur.

5 Temmuz 2006 tarihinde İş Adamı Enis Cergel ile evlendi. Örf adetlerine uygun çok güzel bir düğün ile dünya evine girdiler. Bu evliliğinden 2009 yılında doğan, Alya Deniz adında bir kızı vardır. Evliliklerinde çok mutlu olan çift, kızlarına çok düşkündür.

You cannot copy content of this page