Bir Peri Masalı Figen Kimdir? Gerçek adı ne? Deniz Uğur kaç yaşında?

08.11.2022
Bir Peri Masalı Figen Kimdir? Gerçek adı ne? Deniz Uğur kaç yaşında?

Bir Peri Masalı Figen Kimdir? Gerçek adı ne? Deniz Uğur kaç yaşında?

Başrollerinde Alina Boz ile Taro Emir Tekin’in yer aldığı diziye son olarak Figen karakteriyle Deniz Uğur dahil oldu. Deniz Uğur, Figen karakteri ile dengeleri değiştirecek.

Fox’un Çarşamba günleri seyircisi ile buluşan dizisi “Bir Peri Masalı” bu hafta 7. Bölümüyle ekrana gelecek. Daha önce final yapacağı kulislerde konuşulan projenin reytinglerinin artması sebebiyle diziye yeniden şans verildiği öğrenildi. Bu gelişmelerin ardından Medyapım imzalı dizinin kadrosuna da yeni bir oyuncu katıldı.

Deniz Uğur, Türk sinema, tiyatro, dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı ve senaryo yazarı. Opera sanatçısı Mete Uğur ile balerin Suna Uğur’un tek çocuğudur. Baba tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’ün sınıf arkadaşı olan dedesi Yümnü Uğur’un eşi..

Opera sanatçısı Mete Uğur ile balerin Suna Uğur’un tek çocuğudur. Baba tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’ün sınıf arkadaşı olan dedesi Yümnü Uğur’un eşi, II. Abdülhamid’in Başmabeyincisi İhsan Bey’in kızı olan babaannesi Saliha Hanım’ın vasıtasıyla da 1932 Türkiye güzeli ve Türkiye’nin ilk Dünya Güzeli olan Keriman Halis Ece’nin, ünlü besteci Muhlis Sabahattin Ezgi’nin, aynı şekilde Neveser Kökdeş’in, ünlü aktris Melek Kobra’nın, Galatasaray SK eski başkanlarından Turgan Ece’nin, büyük dedesi Mısır Valisi Hurşid Ahmed Paşa gibi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde sarayda önemli mevkiilerde bulunmuş pek çok aile büyüğünün mensup olduğu köklü bir sülalenin, anne tarafından da, Osmanlı sarayında II. Abdülhamid’in kızı Naime Sultan’ın himayesinde büyümüş olan dedesi Nadir Bayer’in İsviçreli eşi, anneannesi Hedwige Bayer vasıtasıyla, oyuncu olan kuzenleri Oscar’lı “The Tin Drum” filminin başrol oyuncusu David Bennent, Anne Bennent, anneleri ünlü dansçı Diane Mansart ile eşi aktör Heinz Bennent’in de dahil olduğu büyük bir Avrupalı ailenin mensubudur.

You cannot copy content of this page