Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Gerçek adı? Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kaç yaşında? Ebru Özkan Kimdir, Ebru Özkan kaç yaşında?

08.11.2022
Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Gerçek adı? Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kaç yaşında? Ebru Özkan Kimdir, Ebru Özkan kaç yaşında?

Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Gerçek adı? Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kaç yaşında? Ebru Özkan Kimdir, Ebru Özkan kaç yaşında? EBRU ÖZKAN SABAN KİMDİR?

Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla Türk kimdir? Ben Bu Cihana Sığmazam Ebru Özkan kaç yaşında, nereli? sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Leyla karakterine hayat veren Ebru Özkan’ın hayatı merak ediliyor.

Ebru Özkan, 18 Kasım 1978 tarihinde Ankara‘da doğmuştur.

Ortaokula kadar Ankara’da yaşadı daha sonra ailesi ile beraber Nevşehir Hacıbektaş’a yerleştiler.

Anne ve babası hala orada yaşamaktadır.

Bir abisi 3 ablası vardır. Önce Bilkent Üniversitesi‘ne girdi ama oyuncu olmak için 25 yaşında okul değiştirip Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümüne girdikten sonra mezun oldu.

İlk sinema deneyimini “Kabuslar Evi Bir Kışdeki sinema filminde Melisa karakterini canlandırarak yaşadı.

2009 – 2010 yılları arasında Orhan Kemal‘in aynı adlı romanından uyarlanan “Hanımın Çiftliği” adlı dizide (Halide) karakterini canlandırırken Mehmet Aslantuğ, Özgü Namal, Caner Cindoruk, Mehmet Çevik, Necip Memili, Hakan Boyav, Ali Düşenkalkar ile beraber oynadı.

2009 yılında Kanal D’de yayına başlayan “Hanımın Çiftliği” dizisinde tanışıp aşık olduğu Caner Cindoruk ile 5 yıl birlikte yaşadı.

2012 yılında Caner Cindoruk ile birlikte rol aldığı “Pandaların Hikayesi” adlı tiyatro oyununda oynadı.

2014 yılında Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya‘nın başrollerinde yer aldığı “Paramparça” adlı dizide Dilara karakterini canlandırdı.

2015 yılında senaryosunu yazıp yönetmenliğini Özcan Alper‘in yaptığı “Rüzgarın Hatıraları” adlı sinema filminde Onur Saylak, Tuba Büyüküstün, Sofia Khandemirova, Murat Daltaban, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Menderes Samancılar, Nihat İleri rol aldılar.

Ebru Özkan, 3 Haziran 2016 tarihinde oyuncu Ertan Saban ile evlendi.

You cannot copy content of this page