Bafetimbi Gomis Kimdir? Gomis Nereli? Gomis eşi nereli, Gomis eşi ve cocukları kimdir? Gomis, Aleyna Tilki ilişkisi ne? Olayı?

08.11.2022
Bafetimbi Gomis Kimdir? Gomis Nereli? Gomis eşi nereli, Gomis eşi ve cocukları kimdir? Gomis, Aleyna Tilki ilişkisi ne? Olayı?

Bafetimbi Gomis Kimdir? Gomis eşi nereli, Gomis eşi ve cocukları kimdir? Gomis, Aleyna Tilki ilişkisi ne? Olayı?

Takım otobüsünden Aleyna Tilki‘nin ‘Sen olsan bari’ şarkısının çalındığı anlarda dans eden Gomis, Aleyna Tilki‘ye video ile cevap verdi. İkili arasındaki bu diyalog, sosyal medyada kısa sürede yorum ve beğeni alırken gündeme oturdu!

Bafétimbi Fredius Gomis, 6 Ağustos 1985, La Seyne-sur-Mer, Senegal asıllı Fransız millî futbolcudur.

Gomis, profesyonel futbolculuk kariyerine 2004 yılında 19 yaşında iken Fransa’nın Ligue 1 ekiplerinden olan Saint-Étienne’de başladı.

Gomis, Saint-Étienne ile 1 sezonu tamamladıktan sonra Saint-Étienne tarafından Gomis’in tecrübe kazanması için başka bir Ligue 1 ekiplerinden olan Troyes’ye yarım sezonluğuna kiralandı. Gomis, Troyes’de kiralık olarak oynadığı süreçte çıktığı 13 maçta 6 gol kaydetti. Gomis, Saint-Étienne’ye döndükten sonra 3,5 sezon daha oynadı. Gomis, Saint-Étienne’de bulunduğu 4,5 sezon boyunca çıktığı 142 maçta 40 gol kaydetti ve bu başarısı Fransa’nın büyük takımlarını vede birçok başka Avrupa takımlarının dikkatini çekti. Bafetimbi Gomis Kimdir? Gomis Nereli? Gomis eşi nereli, Gomis eşi ve cocukları kimdir? Gomis, Aleyna Tilki ilişkisi ne? Olayı?

Gomis, Saint-Étienne’den 2009 yılında ayrılarak Lyon ile anlaşma imzaladı. Gomis, Lyon forması ile 2009 yılından bu yana çıktığı 178 lig maçında 65 gol kaydetti.

Gomis, Fransa millî futbol takımında forvet olarak görev yapmaktadır. Gomis, millî takım forması ile 2008 yılından bu yana çıktığı 12 maçta 3 gol kaydetmiştir.

Bir kez millî takım idmanında, bir kez de lig maçı esnasında aniden bayılan Gomis’e vazovagal senkop teşhisi konuldu.

“Sen olsan bari” şarkısıyla önce Galatasaray’ın yıldızı Bafetimbi Gomis‘in gönlünü kazanan ve daha sonra sonra ise sarı-kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelen Aleyna Tilki, yaptığı bir paylaşımla yien alkış aldı.

Bafetimbi Gomis’in Galatasaray’a transfer olmasının ardından şarkıcı Aleyna Tilki’den dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Aleyna Tilki, “Gomisi getirdim. Başardık! Tekrar hoşgeldin Gomis” paylaşımını yaptı. Aleyna Tilki’nin ‘Sen olsan bari’ şarkısı Gomis’le özdeşleşmişti.

Gomis ise bu paylaşıma, “Geri döndüğüme çok mutluyum. Şimdi sırada gollerime devam edip senin müziğini dinlemeliyim çünkü şarkını çok özledim.” sözleriyle yanıt verdi.

Tam adı Bafetimbi Fredius Gomis’dir.

Fransa Milli Takımında 12 kez forma giyme başarısı elde etmiştir. Çıktığı 12 maçta 3 gol atmıştır.

Çıktığı bazı maçlarda bayılan ünlü futbolcu yapılan kontroller sonrası vazovagal senkop teşhisi konmuştur.

Bafetimbi Gomis, strese bağlı olarak baygınlık geçirebilmektedir.

Gomis, kariyeri boyunca 2si kiralık olmak üzere 7 farklı takımda mücadele etmiştir.

You cannot copy content of this page