Baba dizisi Firuze kimdir, gerçek adı ne? Buse Meral kimdir, kaç yaşında, sevgilisi?

08.11.2022
Baba dizisi Firuze kimdir, gerçek adı ne? Buse Meral kimdir, kaç yaşında, sevgilisi?

Baba dizisi Firuze kimdir, gerçek adı ne? Buse Meral kimdir, kaç yaşında, sevgilisi?

Hakan Kurtaş, Haluk Bilginer, Özge Yağız ve Tolga Sarıtaş gibi sevilen oyuncuların yer aldığı Baba isimli diziye Firuze karakterine hayat vermek için dahil olan Buse Meral’in tüm hayatı merak edilmeye başlandı. Güzel oyuncunun yaşını duyanlar kulaklarına inanamıyor.

Güzel oyuncunun genellikle yaşı merak edilirken asıl şok eden detay ise Tolga Sarıtaş ile arasındaki fark oldu. Güzel oyuncudan 8 yaş büyük olan Tolga Sarıtaş’ın 1991 doğumlu olduğunu duyanlar ise kulaklarına İnanamıyor.

Oyunculuk performansı ve güzelliği ile dikkatleri üzerine toplayan Buse Meral 25 Temmuz 1999 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk oyunculuk deneyimini Ege’nin Hamsisi dizisinde gerçekleştiren güzel oyuncu daha sonra Destan isimli dizide Sırma karakterine hayat vermiştir.

Buse Meral dizi oyuncusudur. 25 Temmuz 1999 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Tiyatro bölümü 2. Sınıf öğrencisidir.

İlk dizi oyunculuğu deneyimini 2018 yılında Egenin Hamsisi dizisinde Derya Çınar karakteriyle yaşamıştır.
2019 yılında Cornetto reklamında yer almıştır. 2018 yılında Gülperi dizisinde Begüm, 2019’da Bizim Hikaye dizisinde Pelin karakterini canlandırmıştır. Sonrasında sırası ile Tek Yürek dizisinde Serenay, Elimi Bırakma dizisinde Damla Yaman, Ex Aşkım dizisinde Yaren, Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Mahmelek, Destan dizisinde Sırma karakterine hayat vermiştir.

Günümüzde Show TV dizisi olan Baba dizisinde başrolde yer almakta ve Suzan karakterini canlandırmaktadır. Başarılı oyuncu Televi Menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

İstanbul, Eyüp’te yaşantısını sürdüren genç oyuncu Aslan burcundandır. 1.67 m. boyundadır ve 48 kilodur.
Gitar, ukulele, mızıka gibi enstrümanları çalabilmektedir. En büyük hobisi ise resim yapmakmış. 7 Eylül 2022 tarihi itibarı ile mavi tıklı Instagram hesabında 120.000 takipçisi bulunuyor. Instagram adresi buseemeraal

You cannot copy content of this page