Hacer Foggo kimdir? Hacer Foggo Biyografi, Hacer Foggo eşi kimdir?

04.11.2022
Hacer Foggo kimdir? Hacer Foggo Biyografi, Hacer Foggo eşi kimdir?

Hacer Foggo kimdir? Hacer Foggo Biyografi, Hacer Foggo eşi kimdir?

@hacerfoggo kullanıcı adı ile Twitterda bulunur. 74.4 bin takipçisi vardır.

Hacer Foggo 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 18’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Tokat’ın Zile ilçesinde dünyaya gelen Hacer Foggo eğitim hayatının ardından gazetecilik mesleğine başladı. 1989 yılında gazeteciliğe başlayan Hacer Foggo bu mesleği yaklaşık 20 yıldır sürdürdü. Gazetecilik döneminde gazete, dergi ve radyolarda, söyleşiler, işçi-sendika ve insan hakları üzerine yazılar yazdı.

Hacer Foggo aynı zamanda sivil toplum çalışmacısı olarak ön plana çıktı. , 2014’te ‘Kentsel dönüşümün perde arkası: Zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu yaptı.

Yoksulluk, fakirlik ve toplumsal sorunlar üzerine çalışmalar yapan Foggo İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği gibi derneklerde uzun süre aktif olarak görev yaptı.

Tarihi Roman mahallesi Sulukule’nin yıkılışından itibaren Roman hakları için mücadele eden Hacer Foggo, aynı zamanda Roman Hakları Forumu üyesidir. Hacer Foggo, CHP İstanbul 2. Bölge, 18. sıra milletvekili adayıdır.

Foggo daha sonra 2000’li yıllarda İstanbul ve Edirne’de Roman sempozyumu organizasyonunda yer aldı.

Foggo bu süreçte CHP saflarında siyaset yapmaya başladı. CHP’den milletvekili adayı oldu.

Hacer Yıldıırım Foggo 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde CHP İstanbul 2. Bölge’de 18. sıradan milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. Foggo, ‘Derin Yoksulluk Ağı’nın kurucusu olarak çalışmalarına devam ediyor.

Hacer Foggo, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü görevini yapmaktadır.

Foggo’nun sosyal medyada da binlerce takipçisi bulunuyor. Aktif olarak Twitter kullanıcısı olan Foggo’nun 50 binden fazla takipçisi var.

Foggo’nun Twitter’da 74 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.

You cannot copy content of this page