Dilek Ertek kimdir, nerelidir? Biyografi, Dilek Ertek Kaç yaşında? Dilek Ertek bulundu mu? Dilek Ertek ne iş yapıyor?

04.11.2022
Dilek Ertek kimdir, nerelidir? Biyografi, Dilek Ertek Kaç yaşında? Dilek Ertek bulundu mu? Dilek Ertek ne iş yapıyor?

Dilek Ertek kimdir, nerelidir? Biyografi, Dilek Ertek Kaç yaşında? Dilek Ertek bulundu mu? Dilek Ertek ne iş yapıyor? Dilek Ertek Haiti, Dilek Ertek biyografi

Dünyanın en ünlü lüks mücevher markalarından Tiffany Co.’nun uzun yıllardır Türkiye distribütörlüğünü yapan Dilek Ertek, tatile gittiği Tahiti’de denize düştü. İş insanının arama çalışmalarında henüz bulunamadığı öğrenildi.

Buna göre Ertek’in tatil yaparken gemiden düştüğü ve arama çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Türkiye Tiffany Co.’nun Türkiye distribütörü Ertek, tatil amacıyla gittiği Tahiti’de içinde bulunduğu tekneden denize düştü. Yaşanan kaza ise Ertek’in yakınlarında ve iş dünyasında şok etkisi yarattı.

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan Dilek Ertek, New York GIA’de pırlanta eğitimi aldı. 1982’de üniversiteyi bitirdikten sonra kendi işini kurdu. 1995’in sonunda İstanbul’da lüks mücevher markalarından Tiffany mağazasını açtı. 20 yılı aşkın süre Tiffany & Co’nun distrübütörlüğünü yaptı. Dilek Ertek’in bir antika dükkânı bulunuyordu.

Dilek Ertek, Haiti’de içinde bulunduğu tekneden düşerek gözlerden kayboldu. Ertek’in tatil için Güney Amerika’nın Haiti ülkesinde bulunduğu ortaya çıktı. Burada tekne gezisi esnasında tekneden düşerek kayboldu.

İş insanı Dilek Ertek, tatil için bulunduğu Pasifik Okyanusu’ndaki Tahiti Adası’nda gemiden düşerek kayboldu. 26 Ekim’de kaybolan Ertek’i arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Mücevher markası Tiffany&Co’nun Türkiye distribütörlüğünü yapan iş insanı Dilek Ertek tatile gittiği Tahiti’de gemiden düşerek kayboldu.

Edinilen bilgilere göre, Cruise gezisine çıkan Ertek, 26 Ekim’de geminin güvertesinden denize düştü. Ertek’e 10 günden bu yana ulaşılamadığı ve arama çalışmalarının da sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan Dilek Ertek’in oğlu Gökçe Atuk’un Avukatı Didem Konaş Büyükpınar, gelişmelere ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’de cemiyet hayatının sevilen insanlarından ve Tiffany&Co’nun uzun yıllardır distribütörü, müvekkilim iş adamı Gökçe Atuk’un annesi, iş kadını Dilek Ertek gemi seyahatinde talihsiz bir kaza geçirmiştir. Gemi Pasifik Okyanusu’nda seyir halinde iken, 26.10.2022 tarihinde Dilek Ertek denize düşmüştür. Dilek Ertek’i arama çalışmaları bugüne kadar maalesef olumlu sonuç vermemiştir. Elim kazanın meydana geldiği gemi Tahiti’de bulunan Papeete Limanı’na geldikten sonra kaza ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Annesi Dilek Ertek’in gemiden düştüğünü öğrenen Gökçe Atuk derhal Papeete’ye gitmiştir. Dilek Ertek’in tek çocuğu olan Gökçe Atuk, Papeete’de bulunan adli makamların kaza ile ilgili soruşturmanın çok yönlü yapılması konusunda avukatlarıyla uğraş vermektedir. Bu elim kaza sonrasında aile çok üzgündür ve bu konuda basında gerçek olmayan haberlerin çıkmaması için bu basın açıklaması yapılmıştır.”

You cannot copy content of this page