Ceren Bektaş Atuk kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Ceren Bektaş Atuk nerede, kiminle evli, eşi kim? Çocuğu var mı?

04.11.2022
Ceren Bektaş Atuk kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Ceren Bektaş Atuk nerede, kiminle evli, eşi kim? Çocuğu var mı?

Ceren Bektaş Atuk kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Ceren Bektaş Atuk nerede, kiminle evli, eşi kim? Çocuğu var mı?

Ceren Bektaş Atuk, 7 Mart 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarif Coğrafya Fakültesi Paleoantropoji bölümü mezunudur.

18 yaşında TV 8’de staj yapmaya başlayan Bektaş, burada program asistanlığı, montaj, muhabirlik ve seslendirme yaptı.

Ceren Bektaş Atuk, 7 Mart 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ceren Bektaş, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarif Coğrafya Fakültesi Paleoantropoji bölümü mezunudur. 18 yaşında TV 8’de staj yapmaya başlayan Ceren Bektaş, burada program asistanlığı, montaj, muhabirlik ve seslendirme yaptı.

İki yıl boyunca stajına devam ederken diğer yandan ise eski TRT spikeri İsmet Bayhan’dan özel diksiyon dersleri aldı.

Ecder Akışık, Jülide Gülizar, Rahmi Aygün, Aytaç Kardüz, Murat Atak, Cemile Kutgün, Mesut Ertugay’ın olduğu Ankara Dialog Anlatım ve İletişim merkezinde etkili konuşma, spikerlik-sunuculuk dersleri almıştır.

Sonrasında özel bir görüntüleme merkezinde, halkla ilişkiler müdürlüğü yaptı. Tiyatro sanatçısı Mehmet Çepiç’in sunduğu, TRT 1’de yayınlanan çocuk programı “Yaz Oyunları”nda yardımcı sunuculuk yaptı.2004 yılında profesyonel olarak KANAL B’de meslek hayatına başlayan Ceren Bektaş, KANAL B’de Ana Haber, Öğle Haber Kuşağı (5 buçuk saatlik canlı yayın), Sabah Haberleri, Gece Bülteni sundu.

Ceren Bektaş 2007 yılında kuruluş aşamasında da yer aldığı ATA TV’ye transfer oldu. İki sene sonra ATA TV iflas edip kapanınca Halk Tv’de çalışmaya başladı..

2009 yılında Halk TV’den de ayrılarak İpek Medya Grubuna geçmiş ve Kanal Türk’ün kanalı olan Bugün TV’de “Bugün Hafta Sonu” isimli programı sunmuştur.2010 yılında Bugün Tv’de Cumartesi-Pazar günleri 9-13.00 saatleri arası yayınlanan 4 saatlik canlı yayın maratonu “BUGÜN HAFTA SONU” programını hazırlayıp sundu.Kanal B’de yer alan Hariciye Kliniği, Ata TV’de yer alan Gün izi, Halk Tv’de yer alan diplomaside görünüm, Bugün TV’de yer alan Bugün Haftasonu ve Son Durak gibi birçok programda sunuculuk yaptı. 

2008 yılında Korhan Gür ile evlenen Ceren Bektaş daha sonra ise boşanmıştır.2016 yılında Habertürk kanalına geçiş yaptı. Habertürk televizyon kanalında, Haftaiçi her gün 06.00-09.00 saatleri arasında yayınlanan Gün Başlıyor isimli günlük bir programın sunuculuğunu yaptı. .

41 yaşındaki Ceren Bektaş, İngilizcenin yanı sıra, başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.Haber dışında ayrıca, paramotorla uçma, poligonda atış, çarptınız, köpekbalıklarıyla yüzme, dalış, at binme, dans gibi deneyimlerini izleyicilerle paylaştığı adrenalin dolu programlar da hazırlayıp sunan Ceren Bektaş, sektöre genç profesyoneller yetişmesi adına birçok eğitim kuruluşu ve diksiyon kurslarında spikerlik ve sunuculuk eğitimi verdi.

CEREN BEKTAŞ ATUK KİMİNLE EVLİ, EŞİ KİM?

Ceren Bektaş, 7 Ocak 2019 tarihinde iş adamı Gökçe Atuk ile evlendi. 2020 yılında hamileliği nedeniyle Akşam Haberleri’nin sunuculuğunu Veyis Ateş’e devretti. Daha sonra Veyis Ateş’in kanaldan istifasının ardından yeniden Akşam Haberleri’nin sunmaya başlamıştır. Ceren Bektaş Atuk’un Ateş adında bir oğlu bulunmaktadır. .

You cannot copy content of this page