Savaş Kerimoğlu Kimdir? Nereli? Savaş Kerimoğlu Kaç yaşında? Savaş Kerimoğlu Biyografi

02.11.2022
Savaş Kerimoğlu Kimdir? Nereli? Savaş Kerimoğlu Kaç yaşında? Savaş Kerimoğlu Biyografi

Gazeteci Savaş Kerimoğlu kimdir nerelidir? Savaş Kerimoğlu Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Savaş Kerimoğlu Kimdir? Nereli? Savaş Kerimoğlu Kaç yaşında? Savaş Kerimoğlu Biyografi

Baba tarafından aslen Ardahan’ın Damal İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent KERİMOĞLU abisidir. Ayrıca daha önce Ardahan Milletvekili aday adayı olan Mutlu Kerimoğlu isminde bir kardeşi daha vardır. 2019 yılının Kasım ayında babası Celal Kerimoğlu hayata gözlerini yummuştur. Vefatının ardından memleketi Ardahan’da toprağa verilmiştir. Maalesef doğum yeri, doğum tarihi ve yaşı gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

1995 ve 2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. Mesleki kariyerine ilk olarak ATV ekranlarında muhabir olarak başlamıştır. 9 sene ATV bünyesinde çalışmış daha sonra, Show TV Haber Müdürü olmuştur. 10 sene gibi bir süre de Show TV bünyesinde çalışan Kerimoğlu içerik üretimi ve yönetimi bölümlerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Tecrübesi ve iş deneyimi oldukça zengin olan Kerimoğlu, ilk olarak ATV ekranlarında haber muhabiri olarak görev yaptı. ATV ekranlarına 9 yıl hizmet verdikten sonra, iş hayatına Show TV’nin haber müdürü olarak devam etti. Show TV bünyesinde 10 yılı aşkın içerik üreten ve yönetimde bulunan Savaş Kerimoğlu şimdilerde ise Halk TV’de sabah haberlerini sunuyor. Savaş Kerimoğlu hakkında yapılan yorumların çoğu olumlu.

Diksiyonu temiz, tarafsızlık çabası olumlu, araştırmacılığı kuvvetli, kulis bilgilerini mantık süzgecinden geçirerek aktaran Savaş Kerimoğlu, En son ise Halk Tv ekranlarında Savaş Kerimoğlu ile Günaydın Türkiye isimli programı ekran severler ile buluşturmuştur.

Usta gazeteci sunucu Kerimoğlu, Irmak Kerimoğlu ile evlidir. Eşi Irmak Kerimoğlu da Psikolog, muhabir-spiker olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Günaydın Türkiye programı ile HALK Tv ekranlarında gördüğümüz Savaş Kerimoğlu, en çok merak edilen isimlerden oldu. Baba tarafından aslen Ardahan’ın Damal İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Kerimoğlu2 nun abisi Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu’dur. Ardahan Milletvekili aday adayı olan Mutlu Kerimoğlu isminde bir kardeşi daha vardır. 2019 yılının Kasım ayında babası Celal Kerimoğlu hayata gözlerini yummuştur. Vefatının ardından memleketi Ardahan’da toprağa verilmiştir. Gazeteci Savaş Kerimoğlu kimdir nerelidir? Savaş Kerimoğlu Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Savaş Kerimoğlu Kimdir? Nereli? Savaş Kerimoğlu Kaç yaşında? Savaş Kerimoğlu Biyografi sorularını yanıtladık.

You cannot copy content of this page