Helen Morris Scorsese kimdir, kaç yaşında? Helen Morris Scorsese eşi kim?

02.11.2022
Helen Morris Scorsese kimdir, kaç yaşında? Helen Morris Scorsese eşi kim?

Helen Morris Scorsese kimdir, kaç yaşında? Helen Morris Scorsese eşi kim?

Helen Morris, eski bir kitap editörü, TV yapımcısı ve Akademi Ödüllü yönetmen Martin Scorsese’nin karısıdır. Efsane yönetmenin beşinci eşi ve 1999’dan beri evliler.

Liseyi bitirdikten sonra rahip olmak için kiliseye girdi. O dönemde sinema tutkunu babasıyla iletişim kurmanın bir yolunu bulmuştu. Birlikte film izliyorlardı. Bir gün kameranın arkasında birinin bulunduğunu anladı. Filmlerin oyunculardan ibaret olmadığını, her John Wayne filminin aynı olmadığını, bazı filmlerin iyi, bazılarının kötü olduğunu. Artık aklında tek bir şey vardı: Film yapmak. İçinde yaşadığı topluma uymayan ama bir parçası olmaktan kurtulamayan zayıf genç olarak kendini filmlerle ifade etmeye karar verdi. 1960’ta New York Üniversitesi’nde film okumaya başladığında parası yetmediği için8 mm kamera bile alamayan Marty,16 mm kameralarıyla etrafta hava atan bütün arkadaşlarından daha parlaktı. Çünkü İtalyan yeni gerçekçilik akımından etkilenen hocası Haig Moonigan’ın da dediği gibi onun anlatacak bir hikayesi vardı.

Marty 1965’te ilk eşi aktris Larraine Brennan’la evlendi. Fakat karısı onun yönetmenlik hayalleriyle dalga geçtiği için eve gitmez, çoğu kez arkadaşı Mardik’in arabasında uyurdu. Koyu Katolik olmasına rağmen karısından ayrılmaya karar verdi yoksa salim kafayla film çekemeyecekti. Marty Los Angeles’a taşındı.

70 küsur dakikalık ilk filmi Who’s That Knocking’i New York Film Festivali’nde izleyen yönetmen John Cassavetes Marty’nin omzunu sıvazlamış, “Bu film Yurttaş Kane’e bin basar evlat, aferin” demişti. İnanılmaz! Hayran olduğu bu yönetmen onun filmine bayılmıştı. Pili yeni takılmış bir elektronik alet gibi iştahla onu Scorsese yapacak ilk filmini çekmeye koyuldu. Scorsese ve Morris ilk olarak Scorsese’nin Dalai Lama’nın hayatını anlatan 1997 yapımı “Kundun” filminin setinde tanıştılar ( All VIPP aracılığıyla ). Evlendikleri aynı yıl – 1999 – Morris, Scorsese’nin 57. doğum gününden bir gün önce kızları Francseca’yı doğurdu ( NY Daily News aracılığıyla ).

aracılığıyla) adlı TV dizisinin yapımcılığını üstlenen kendi film referanslarına sahip Morris ilgi odağı olmaktan uzak durmayı tercih ediyor gibi görünse de, “Daisy, Daisy” ( IMDb . Ne yazık ki Morris, özel hayatını gizli tutma tercihini açıklayabilecek Parkinson Hastalığı’ndan da muzdariptir.

Morris görünüşte sosyal medyada olmasa da, kocası ve kızı ona olan hayranlığını ifade etmekten çekinmediler. , “Kızımız Francesca’ya harika bir anne olan güzel eşimin Anneler Günü kutlu olsun. Ve sonsuza dek sevilecek ve özlenecek olan anneme” Scorsese , 2020’de yazdığı tatlı bir Anneler Günü gönderisinde yazdı ve aile fotoğraflarının yanında başlığı paylaştı. .

“Annemin doğum günü kutlu olsun !!!!” Francesca Scorsese , Morris’in doğum günü şerefine, ikilinin fotoğrafçı Brigitte Lacombe tarafından çekilen profesyonel fotoğraflarını paylaştı .

Scorsese ve Morris’in ilişkisinin sırrı ne olduğu belli değil, ama belki şanslıysak bir gün Scorsese bunun hakkında bir film yapar. Ünlü olduğu mafya filmlerinden ton olarak farklı olabilir, ancak bir gişe rekoru kırması muhtemel görünüyor.

You cannot copy content of this page