Bülent Yücetürk kimdir, nerelidir, hangi partiden, CHP’li mi?

02.11.2022
Bülent Yücetürk kimdir, nerelidir, hangi partiden, CHP’li mi?

Bülent Yücetürk kimdir, nerelidir, hangi partiden, CHP’li mi?

Bülent Yücetürk 19 Şubat 2020 tarihinde Habertürk’te katıldığı Türkiye’nin Nabzı programında savcılık yaparken önüne gelen Gezi davasıyla ilgili dosyalardan hiçbirinde tutuklama istemediğini söyledi.

Yücetürk, aynı şekilde şu an Gezi davalarında avukatlık yaptığını söyledi.
Bülent Yücetürk 2019 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönemde Mansur Yavaş’ın avukatlığını üstlenmişti.

Katıldığı televizyon programlarında CHP yanlısı yorumları ve görüşleriyle dikkat çeken isimlerden biridir. En son katıldığı bir televizyon programında, Kılıçdaroğlu’nun bir lider olarak ortaya çıkamaması, Cumhurbaşkanı adayı olamamasını, “mütevazılığı”na bağlamıştı.

Bülent Yücetürk 09 Haziran 1970 yılında, Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi, Cumhuriyet Köyünde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Cumhuriyet Köyü İlköğretim Okulunda tamamlayan Bülent Yücetürk, lise öğrenimini, Akçadağ Öğretmen Lisesinde yatılı öğrenci olarak tamamladı.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Yücetürk, 1987 – 1991 yılları arasında eğitimini sürdürürerek 1991 yılında bu okuldan mezun oldu.

1991 – 1993 yılları arasında, Ankara Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yaptı.

Ankara’da Hakim adayı olarak göreve 1993 yılında başlayan Bülent Yücetürk, 26 Nisans 2018 tarihinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

You cannot copy content of this page