Aslı Baykal neden istifa etti? Aslı Baykal kimdir?

02.11.2022
Aslı Baykal neden istifa etti? Aslı Baykal kimdir?

Aslı Baykal neden istifa etti? Aslı Baykal kimdir? Asli Baykal neden istifa etti?

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal, sosyal medya hesabından CHP’den istifa ettiğini duyurdu. Daha önce yeni bir parti kuracağı iddiaları ortaya atılan Aslı Baykal, son olarak elektrik zamlarını protesto etmek amacıyla faturalarını ödemeyeceğini açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmişti.

Aslı Baykal, CHP Eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın kızıdır. Deniz Baykal’ın kızı olan Aslı Baykal 1965 yılında doğdu. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde biyokimya profesörlüğü görevindedir.

Sosyal medya hesabından “Siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır” yazılı mesajı paylaşan Aslı Baykal, “Neden istifa ettiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Gördüğüm lüzum üzerine yazmanız yeterli.” Baykal konu hakkında daha fazla konuşmak istemediğini de ekledi.

Geçen yıl hakkında, ‘CHP’nin gidişatından rahatsız olduğu ve yeni parti kuracağı’ iddiaları ortaya atılan Aslı Baykal, bu iddiaları sosyal medya hesabından yalanlamıştı.

Aslı Baykal, geçtiğimiz aylarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “elektrik faturası ödememe” protestosunu da eleştirmişti.

Elektrik zamlarını protesto etmek için faturasını ödemeyen Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği kesilmişti. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu’yla birlikte faturaları protesto eden CHP lideri, “Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” demişti.

Aslı Baykal ise bunun üzerine isim vermeden Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “Elektrik faturasını ödeyemeyene sahip çıkmak iktidara gelince elektrik fiyatlarını nasıl indireceğini anlatarak olmalı, sonuç getirmeyecek eylemlerle gündemi değiştirmek iktidara destek oluyor” ifadelerini kullanmıştı.

Eski CHP Genel Başkanı, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın biyokimya profesörü olan kızı Aslı Baykal, CHP’den istifa etti. Aslı Baykal, sosyal medya hesabı üzerinden CHP’den ayrıldığını vatandaşlara duyurdu.

Geçen yıl hakkında, ‘CHP’nin gidişatından rahatsız olduğu ve yeni parti kuracağı’ iddiaları ortaya atılan Aslı Baykal, bu iddiaları sosyal medya hesabından yalanlamıştı.

Aslı Baykal’ın istifasını doğrulayan CHP eski Genel Sekreteri ve Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, Aslı Baykal ile telefonda görüştüğünü ve oldukça üzgün olduğunu söyledi. Sevigen, “Kendisini aradım, oldukça üzgündü. ‘Partinin gidişatından mutlu değilim dedi.’ Zaten hiçbirimiz mutlu değiliz” dedi.

You cannot copy content of this page