Yargı Laçin kimdir? Yargı Laçin gerçek adı ne? Nilgün Türksever kimdir, kaç yaşında? Nilgün Türksever gençliği, eşi kim?

30.10.2022
Yargı Laçin kimdir? Yargı Laçin gerçek adı ne? Nilgün Türksever kimdir, kaç yaşında? Nilgün Türksever gençliği, eşi kim?

Yargı Laçin kimdir? Yargı Laçin gerçek adı ne? Nilgün Türksever kimdir, kaç yaşında? Nilgün Türksever gençliği, Nilgün Türksever eşi kim?

Yargı dizisi oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizinin son bölümlerinde dikkat çeken karakterler arasında Laçin yer alıyor. Laçin; Engin’in annesi, Yekta’nın eşi olarak biliniyor. Nilgün Türksever’in canlandırdığı karakter gündemde yine..

@nilguntrksvr kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Nilgün Türksever, Altuğ Görgü ile evlidir. Bu evliliğinden bir kızı ve bir oğlu vardır.

Terazi burcu olan Nilgün Türksever, 1.68 boyunda ve 56kg ağırlığındadır.

Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde tamamlayan başarılı oyuncu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışmaktadır.

Nihal Türksever Erten 11 Eylül 1979’da Tayakadın Mahallesi’nde doğmuştur. Altıparmak İlkokulu’nda (1986-1991), Atatürk Lisesi’nde ortaokul (1991-1994) ve Cumhuriyet Lisesi’nde (1994-1997) eğitim görür.

Aile 1984 yılına Tayakadın Mahallesi’nden Altıparmak Mahallesi’ne taşınır. Bu nedenle Nihal Türksever Erten mahalledeki ilkokula gider. İlkokuldayken sesi gür ve güzel olduğu için törenlerde şiir okur. Tiyatroyla tanışması ise ilkokul üçüncü sınıfta olur. Bursa Devlet Tiyatrosu’nun 1988-1989 sezonunda sahnelemeye başladığı Oktay Arayıcı’nın yazdığı Rumuz Goncagül oyununa annesi, babası ve kız kardeşiyle birlikte gider. Oyunu hafızasına kazır. Feyha Çelenk’i oyunda İnsaf rolünde seyreder. On sene sonra ikisinin yolu kesişecek ve bir daha hiç ayrılmayacaklar.

You cannot copy content of this page