Bez Bebek Luna Kimdir, Gerçek Adı ne? Derya Karadaş kimdir?

27.10.2022

Bez Bebek Luna Kimdir, Gerçek Adı ne?

Evet o meşhur oyuncu en son Andropoz ile karşımıza çıkan Derya Karadaş.

Derya Karadaş kimdir? Derya Karadaş nereli? Derya Karadaş’ın oynadığı dizi ve filmler

Derya Karadaş 4 Mayıs 1981’de İstanbul’da doğdu. 39 yaşındaki oyuncunun ailesi 1980’de İstanbul’a taşınana kadar Bingöl’de yaşamıştır.

Yalan Dünya adlı dizide canlandırdığı Zerrin karakteriyle tanınmaktadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi konservatuvarında öğrenim görmüş olup, aynı yerde eğitmenlik yapmaktadır. Aynı zamanda tv8 ekranlarında yayınlanan Komedi Türkiye adlı yarışmada oyuncu koçluğu yapmıştır. 2018 sezonunda yayınlanmaya başlayan ve yazarlığını Gülse Birsel’in üstlendiği Jet Sosyete dizisinde Safiye karakterine hayat vermektedir.

2007 yılında birçoğumuzun çocukluğuna ya da gençliğine denk gelen absürt ve fantastik bir diziydi Bez Bebek. 2007 yılında birçoğumuzun çocukluğuna ya da gençliğine denk gelen absürt ve fantastik bir diziydi Bez Bebek.

Çocuk dizisi denildiğinde aklımıza gelen iki üç diziden biriydi ve Tan Sağtürk, Evrim Akın ve Oya Aydoğan gibi oyuncuları izlemiştik. Çocuk dizisi denildiğinde aklımıza gelen iki üç diziden biriydi ve Tan Sağtürk, Evrim Akın ve Oya Aydoğan gibi oyuncuları izlemiştik. Dizi hala bazı kanalların sabah saatlerinde veriliyor.

Dizinin çocuk oyuncularını ayrı bir seviyorduk, aklımızda hala o günkü gibi yerlerini koruyorlar. Dizinin çocuk oyuncularını ayrı bir seviyorduk, aklımızda hala o günkü gibi yerlerini koruyorlar. Yalnızca Bez Bebek’te değil birçok film ve dizide onları izledik elbette. Özellikle Ege Tanman (Emre) ve Asena Keskinci (Yağmur) birçok dizi ve filmde yaşlarına rağmen oldukça başarılı işler çıkarttılar.

Hikaye Oyuncaklar Ülkesi adlı yerde yaşayan bez bebek Nana’nın 100. yaş gününde insan olmayı dilemesiyle başlar. Ama Oyuncaklar Ülkesinde yaşayan Şoker de 100. yaş gününde insan olmayı dileyecekti. Ama bir dilek yalnızca 1 kez dilenmektedir. Bu yüzden Şoker Nana’nın düşmanı olur. Başperi Kulina Nana’ya dünyaya gitmesi için bir iksir hazırlar. Ama Şoker bu iksiri çalıp çoğaltır. Bu sayede Şoker’de dünyaya gidebilmektedir.

Nana eski sahibi olan Makbuş’un yanında yaşamaya karar verir. Ancak insan olmasının bazı şartları vardır. Sırrını sadece 3 kişi öğrenebilir, 4. kişi öğrenirse Nana bir bez bebeğe dönüşüp sonsuza kadar dünyada kalacaktır. Nana’nın sırrını ilk öğrenen Yağmur ile Emre olmuştur. Nana iş aradığını, Makbuş’un bir akrabası olduğunu söyleyerek onların evinde kalmaya başlar. Nana her geceyarısında bez bebeğe dönüşmekte, sabah yine insan olmaktadır. Nana Yağmur ile Emre’nin babası Hakan’a aşık olur. Ama Hakan’ın Simge adında çok kötü biriyle evleneceğini öğrenir.

Simge ile evlenince Simge çocukları yatılı okula gönderecek, Makbuş’u huzur evine gönderecek ve Nana’nında o evde kalmasına izin vermeyecektir. Fakat Hakan Nana’yı gördükten sonra ona aşık olur ama bunu Nana’ya bir türlü söyleyemez. Bu nedenle de Simge’den vazgeçer, düğünü elinden geldiğince ertelemeye çalışır.

Simge ve kızı Özge, Nana’yı hiç sevmemektedir ve Şoker Nana’nın insan olmaması içn hep uğraşmaktadır. Ama Nana tamamen insan olmadığından sihir yaparak son anda kurtulmaktadır.

Genellikle Kulina’dan yardım istemektedir. Kulina bir gün dünyaya geldiğinde Emre ile Yağmur’un okul müdürlerine aşık olur. Bu nedenle sık sık dünyaya gidip gelmeye başlar ve o da Nana’ya yardım eder.

You cannot copy content of this page