Pınar Aydınlar kimdir? Aslen nereli? Sevgilisi? Pınar Aydınlar Kiminle evli?

26.10.2022

Pınar Aydınlar kimdir? Pınar Aydınlar Aslen nereli? Sevgilisi? Pınar Aydınlar Kiminle evli? Pınar Aydınlar Tarkan Akraba mı? Pınar Aydınlar neden boşandı?

Web sitemizde Pınar Aydınlar kimdir? Pınar Aydınlar Aslen nereli? Sevgilisi? Pınar Aydınlar Kiminle evli? Pınar Aydınlar Tarkan Akraba mı? Pınar Aydınlar neden boşandı? gibi sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizler için hazırladık.

1979 İstanbul doğumlu olan Pınar Aydınlar, aslen Erzurum’un Aşkale ilçesinden. 1995 yılında İ. T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı kazandı ve Temel Bilimler Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında Türkü Söylemek Lazım adlı ilk solo albümünü çıkardı.

Pınar Aydınlar, 2002 yılında Tolga Sağ ile evlendi. Bu birliktelikten Turna ve Toprak isimlerinde ikiz çocukları olmuştur. Ancak çift 2011 yılında boşanmışlardır.

12 Şubat 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. 13 yaşında bağlama kursuna başladı.

17 yaşından itibaren de çeşitli derneklerde ve halk eğitim merkezlerinde eğitmen olarak çalıştı. Daha sonra 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olarak öğrenimini tamamladı.

Bu dönemde profesyonel müzik hayatına ilk adımını attı. Öte yandan sol günlük gazetede de yazılar yazan Aydınlar, 2011 yılında Devrimden Sonra isimli bir filmde rol almıştır.

Sol bir görüşe sahip olan Pınar Aydınlar, 25 Mart 2009 tarihinde Tunceli Kışla Meydanı’nda yapılan mitingde söylediği sözler sebebiyle hakkında 2 yıl hapis istemiyle dava açılmıştır.

Öte yandan 2014 yerel seçimlerinde de Halkarın Demokratik Partisi’ne katılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayı olmuştur.

You cannot copy content of this page