Elif Korkmazel kaç yaşında? Elif Korkmazel kimdir? Elif Korkmazel nasıl zayıfladı, kaç kilo verdi?

23.10.2022

Elif Korkmazel kaç yaşında? Elif Korkmazel kimdir? Elif Korkmazel nasıl zayıfladı, kaç kilo verdi?

@elifkorkmazel kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Moda Tasarım eğitimi alan Elif Korkmazel Bugün ve Sabah gazetelerinde yazar ve aynı zamanda Sofra dergisinde de yazmaya devam etmektedir. Yemekteyiz, Bugün Ne Pişirsem gibi programlarda yer almıştır.

Eğitiminin ardından bir dönem stilist olarak çalışmıştır. İlk televizyon deneyimini 1998 senesinde ATV ekranlarında yemek programı sunarak gerçekleştirmiştir. Daha sonra STAR Tv, TRT1, Kanal Türk, TGRT, Kanal A ve TV8 ekranlarında sabah kuşağı ve yemek programları sunmuştur. Ayrıca bir çok dergide yemek yazarlığı yapmıştır.

Çocukluktan bu yana sofra kurmayı, yemek yapmayı, yemek dergileri ve kitaplarını okumayı sevdiğini belirten Elif Korkmazel aşçılık mesleğini seçmesinin merakından dolayı olduğunu belirtmiştir.

28 Eylül’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir ancak, ancak doğum yılı bilgisine maalesef ulaşılamamıştır.

Bugün saat 09:30-11:30 saatleri arasında Elif Korkmazel’ in sunduğu “Bugün ne pişirsem?” programına oyuncu ve seslendirme sanatçısı Levent Sülün ile birlikte konuk oldum 🙂 Program çok keyifli geçti. Yemek yapmak ve bloglar üzerine konuştuk.

Sofra Dergisi, Mimoza ve Bebeğim Dergisinde yemek danışmanlığı yaptığı dönemde Eren isminde bir oğlu olmuştur. O dönemde bir süre televizyon ekranlarına veda etmiş daha sonra TGRT’den gelen teklifi değerlendirmiş ve Yemek Zevki isimli program ile tekrar ekranlara dönmüştür. Elif’in Yemek Notları ve Elif”in Mutfağından Ağzınıza Layık 400 Tarif isimli kitaplarını okurseverler ile buluşturmuştur.

Dünya Mutfağı olarak ilk önce Türk Mutfağını ardından Meksika ve İtalyan Mutfaklarını seven Korkmazel özellikle İtalyan mutfağının Türk Mutfağına benzediğini açıklamıştır. Günümüzde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Zahide Yetiş’le programında sık sık konuk olarak yer almaktadır.

Sofra Dergisi Yemek Danışmanı, Sabah Gazetesi Yemek Yazarı, televizyon program sunucu olarak kariyerini sürdürmekte, en son yılın en iyi yemek programı kristal Elma ödülünün sahibi olmuştur.

Bugün Gazetesi yazarı Elif Korkmazel, Çeşitli gazete ve dergilerde yemek tarifleri ve köşe yazarlığı ve sunuculuk yaptı.Moda tasarımı üzerine eğitim alan Korkmazel bir dönem stilistlik yaptı. … 2002’de Bebeğim dergisinde yemek yazarı olarak çalıştı.

You cannot copy content of this page