Emniyet Yeni Atama Sistemi 5 Bölge Sistemi mi oluyor ?

10.02.2022
Emniyet Yeni Atama Sistemi 5 Bölge Sistemi mi oluyor ?Bilindiği üzere dün basına servis edilen haberlerde polislerin yeni sisteme geçeceği bildirildi. Bu sistem hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Malum uzun zamandır polis atamalarının 5 bölge şeklinde olacağı söyleniyordu. Pek yeni gelecek olan süre düşürme olayı 5 bölge mi olacak ?

Şimdi bir değerlendirme yapalım:Sürelerin düşeceği söylenmektedir. Bilindiği gibi 2016 yılında süreler uzamıştı. Bu yeni sistemde süreler düşecek ise muhtemelen eski sürelere döner şeklinde Söylemler olsa da, net bir açıklama yoktur. Sürelerin eski sisteme göre olduğunu varsayarak bir hesaplama yapacak olursa 5 bölge sistemi olmasa da adı, 5 yer değiştirme oluyor, tabi ki yeni başayan polisler için. (ESKİ SÜRELER İÇİN BAKINIZ.)

Basında yer alan habere göre yeni başlayan bir polis önce batı iline gidecek.

Eski sistemin sürelerine göre hesap yaparsak il 4 yer ortalama 20 ila 28 yıl arası süre oluyor. Emekli olabilmesi için polisin de en az 25 Yıl çalışması gerektiğini düşünürsek en az 4 il görmüş olunuyor. Bu süre illerde ipka verme, 2. şark gibi durumlara göre değişebilir. Normal sürelerde ortalama şekilde çalışan yeni başlayan polis emekli olana kadar en az 4 en fazla 5 il görecek gibi duruyor.

  1. Görev yeri Balıkesir – 8 Yıl
  2. Görev yeri Batman – 4 Yıl
  3. Görev Yeri Afyonkarahisar 6 Yıl
  4. Görev Yeri Elazığ 6 Yıl
  5. Görev yeri için herhangi bir yer.https://netbilge.com/polislerin-yeni-atama-yonetmeliginde-neler-degisiyor/
https://netbilge.com/polislerin-daha-onceki-il-sureleri-2016-yilindan-sureler-uzamadan-once-polis-hangi-ilde-ne-kadar-calisiyordu/

You cannot copy content of this page