HAKKIMIZDA

[email protected] Mail adresimizden bize ulaşabilir, paylaşmamızı istediğiniz haberi iletebilirsiniz.

Polisleri ilgilendiren güncel haberleri okuyun ve forum sayfamızda seviyeli bir şekilde muhabbet ediniz. Üyeleri rahatsız eden kişi veya kişiler anından forumdan uzaklaştırılacaktır…

1- Polisler 657 sayılı DMK kapsamında kamu görevi yapan memurlardır.Maaş ve birçok özlük hakları bu kanuna göre şekillenir.

 

2-Ancak çalışma şartları bu kanun kapsamındaki diğer kamu görevlileriyle kıyaslanamayacak derecede farklıdır.

 

3- Diğer kamu görevlileri düzenlenen belli mesai saatleri içerisinde ortalama günde en fazla (8) saat görev yaparken, polislerin çalışma saatleri çoğunlukla bu sürenin iki katına çıkar, en az çalıştığı gün (12) saat görev yapar.

 


4-Diğer kamu görevlileri hafta sonu, dini ve resmi bayramlar-Yılbaşı ve diğer özel günlerde istirahat ederken, Polis teşkilatı bu günlerde; aksine güvenliği sağlamak için daha fazla çalışır.

Karşılığında, ücretlendirme ya da dinlenme süreleri verilir mi? Kesinlikle Hayır! Dolayısıyla sosyal faaliyetler ve aile ilişkileri sürekli sekteye uğrar.

 

5-Her memur kendisine tanınan Resmi Tatil hakkından yararlanırken; Polisler bu resmi tatillerde tatil yapmak isterse kendi senelik izinlerini harcayarak tatil yaparlar (O da tabi ki eğer üst makamlarca uygun görülürse)

 

6- Polisin fazla çalışması karşılığında maaşının içerisinde aldığı sabit cüzi bir miktar fazla çalışma ücreti, çalıştığı süreyle mukayese edilemeyecek derecede haksızlık oluşturmaktadır. Diğer kamu kurumlarında görevli personelin aldığı fazla ödemeler bordrosuna yansımazken, polisin aldığı fazla ödemeler bordrosunda aldığı maaşın tamamını oluşturmaktadır.

Dolayısıyla bordroda diğer memur ile birbirine yakın maaş alıyor olarak görünmesine karşın diğer kamu görevlisi çoğu zaman polis teşkilatından fazla maaş almaktadır.

 

7-Gözümüz yoktur. Allah daha fazla hak ettikleri ölçüde versin.Ama POLİS’ede yardım etsin..