DHKP C üyesi Pınar Birkoç kimdir, Emrah Yayla kimdir?

06.02.2024

DHKP C üyesi Pınar Birkoç kimdir, nerelidir? DHKP C üyesi Emrah Yayla kimdir, nerelidir? Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemiz polis365.com adresinde bu sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için DHKP C üyesi Pınar Birkoç kimdir, Emrah Yayla kimdir? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

Çağlayan Adliyesi’ne saldıran Emrah Yayla kimdir? 

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda henüz belirlenemeyen nedenle silahla ateş açıldı. Olayda, 1’i kadın 1’i erkek 2 saldırgan hayatını kaybetti. 3’ü polis memuru olmak üzere 5 kişi yaralandı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Adliyeye giriş çıkışlar kapatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, olayla ilgili bilgi aldı. 43 yaşındaki Emrah Yayla’nın Çağlayan Adliyesine plastik kelepçe ve bomba düzeneği ile girmeye çalıştığı öne sürüldü. Emrah Yayla’nın 2008 yılında Adana’da yargılandığı 15 yıl 4 ay 5 gün hapis cezası aldığı belirlendi. Yapılan incelemede etkisiz hale getirilen saldırganların terör örgütü DHKP/C üyesi Pınar Birkoç ve Emrah Yayla olduğu belirlendi.

Terörist Pınar Birkoç kimdir? Pınar Birkoç nereli, kaç yaşında?

Pınar Birkoç, 2001 yılında dünyaya geldi. Henüz 18 yaşında çeşitli suçlardan hüküm yiyen Pınar Birçok, bir süre cezaevinde kaldı. 23 yaşındaki Pınar Birkoç’a “yargılama” sürecinde “gizli tanık ifadeleri” ve bir yerde “ele geçirilen” molotof kokteylleri nedeniyle “patlayıcı madde bulundurmak”tan 10 yıl, “örgüt üyeliği”nden ise 9 yıl hapis cezası verildi. Cezaevinde bir süre kalan Birçok, daha sonra tahliye oldu.

You cannot copy content of this page