Gözde Özkorul kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Özgeçmiş, Gözde Özkorul evli mi?

18.10.2023

Gözde Özkorul kimdir? Gözde Özkorul Nereli? Gözde Özkorul Kaç yaşında? Gözde Özkorul Özgeçmiş? Gözde Özkorul vikipedi? Gözde Özkorul evli mi?

Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemiz polis365.com adresinde bu sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Gözde Özkorul kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Gözde Özkorul evli mi? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları kapsamında üst düzey kamu yöneticiliklerine atamalar ve görevden alınmalar gerçekleştirildi. Göç İdaresi Başkanlığı Yabancılar Genel Müdürü Gözde Özkorul, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle görevinden alındı.

12 Ağustos 2022 tarihli ve 31921 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Göç İdaresi Başkanlığı Yabancılar Genel Müdürü olarak atanmış bir isimdir.

Gözde ÖZKORUL iyi derecede İngilizce, orta düzeyde İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir.

Gözde Özkorul Özgeçmiş? Gözde Özkorul vikipedi?

Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı ve bu kapsamda 2011 – 2012 Güz Döneminde İtalya Foggia Üniversitesinde eğitim aldı.

Yüksek lisansını ise yine Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Orta Doğu ve Afrika Çalışmalarında yaptı. 2014 yılında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde Göç Uzman Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı. 2014 – 2018 yılları arasında Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Uluslararası Kuruluşlar ve Göç Süreçleri Çalışma Grup Başkanı olarak görev yaptı.

2018 – 2021 yılları arasında Antalya İl Göç İdaresi Müdürü olarak görev yapmakta iken 2022 yılında Göç İdaresi Başkanlığında Daire Başkanı olarak atandı.

You cannot copy content of this page