Tülay Hatimoğulları Oruç kimdir, nerelidir? Evli mi? Eşi kimdir?

15.10.2023

Tülay Hatimoğulları Oruç kimdir? Tülay Hatimoğulları aslen nerelidir? Tülay Hatimoğulları Evli mi? Tülay Hatimoğulları kaç yaşında? Tülay Hatimoğulları Oruç eşi kimdir?

Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemiz polis365.com adresinde bu sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Tülay Hatimoğulları Oruç kimdir, nerelidir? Evli mi? Eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

Kendisi 1977, Hatay Samandağ doğumludur. Tülay Hatımoğulları Oruç, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde HDP’den 27. Dönem Adana Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Orta düzeyde Arapça bilen Oruç, kendisi evlidir.

Tülay Hatımoğulları’nın Baba adı Ali, anne adı Nazire. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Halkların Demokratik Partisi bileşenlerinden Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisinin Eş Genel Başkanlığını yaptı. Tülay Hatımoğulları 28 dönemde Adana Yeşil Sol Parti’den aday oldu ve 28. dönem milletvekili seçildi.

ise yıllarından itibaren sosyalist mücadele saflarında yer aldı. Arap kültürünün ve Arap dilinin canlanması için çeşitli çalışmalar yürüttü, Ortadoğu Arap Halkları Araştırma Enstitüsü’nün kuruluşunda ve yönetiminde yer aldı. İnsan Hakları Derneği’nde yöneticilik yaptı. AMARGİ Kadın Akademisi ve Kadın Emeği Kolektifi’nin örgütlenme çalışmalarında yer aldı. 301 aydının çağrısıyla oluşturulan Türkiye Barış Meclisi çalışmalarında bulundu.

You cannot copy content of this page