Füsun Sarp Nebil kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Füsun Sarp Nebil twitter, eşi kimdir?

02.05.2023

Füsun Sarp Nebil kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Füsun Sarp Nebil twitter, eşi kimdir?

Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemizde Füsun Sarp Nebil kimdir? Füsun Sarp Nebil kaç yaşında, nereli? sorularına yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Füsun Sarp Nebil kimdir? Füsun Sarp Nebil kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

1957 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Füsun Sarp Nebil, Eğitimini Çanakkale, İzmir ve İstanbul’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

THY, Nasaş Aluminyum Fabrikası ve Alemdar Holding Grubunda çeşitli görevler yapmıştır. 1997 Türkiye’nin ilk ISP’lerinden Alnet’in Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir. 1999 yılında turk.internet.com’un da dahil olduğu çeşitli siteleri yayınlayan Intervizyon Ltd. şirketini kurmuştur. Şirket halen Kadınvizyon.com, EvYemeği.com, İntervizyon.com, Smsmatic.com, Reklamatik.com, Oyunteorisi.com gibi çeşitli siteleri yönetmektedir.

Füsun Sarp Nebil, Tema, TBD, IvHP gibi çeşitli dernek ve sivil örgütlere üyedir. Füsun Sarp Nebil, 2001 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “9 Başarılı Türk İş Kadını”ndan biri seçildi. Eğitimini Çanakkale, İzmir ve İstanbul’da yaptı. Evli, 2 çocuk sahibidir. Istanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Yüksek Mühendisligi bölümü (Simdi Enerji Enstitüsü) mezunudur. THY, Nasas Aluminyum Fabrikasi ve Alemdar Holding Grubunda çeşitli görevlerde bulundu.

You cannot copy content of this page