Feyza Altun Kimdir? Feyza Altun Muharrem İnce olayı? Feyza Altun aslen nereli? Eşi kimdir?

19.03.2023

Feyza Altun Kimdir? Feyza Altun aslen nereli? Eşi kimdir? Feyza Altun Muharrem ince?

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine kısa bir süre kaldı. Resmi sürecin başlamasıyla birlikte gündemdeki hareketlilik de arttı. Özellikle muhalefetteki bölünme son günlerin en önemli konusu.

Feyza Altun, 1987 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesinde eğitimini tamamladı.

Öte yandan Atun, kendisini “Avukat, Feminist Aktivist, Filantrop, Yazar” olarak tanımlıyor. Tarafsız Çalışan Anneler Platformu’nun kurucusu olan aktivist avukat, “Kadının Fenni” isimli kitabıyla da tanınmaktadır.

Şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Ne Seninle Ne Sensiz” adlı programında danışman avukat olarak yer alan Altun, geçtiğimiz yıllarda bir duruşmaya 7 aylık bebeğiyle girmesiyle haberlerde ve sosyal medyada büyük ses getirmişti. Aynı zamanda muhalif yönüyle tanınan Altun, birçok kadın ve çocuk istismarı davasında vekil olmuştur.

Düşüncesini özgürce ifade etmekten çekinmeyen Feyza Altun bu yönüyle eleştiri oklarına maruz kalmaktadır. Avukat ve yazar kimliğinin yanında kendisini feminist, filantrop olarak tanıtan Feyza Altun açık sözlü oluşu ile bazı kesimlerin de beğenisini ve takdirini kazanmaktadır. İstanbul’da dünyaya gelen Feyza Altun doğum tarihi 1987 yılı olarak bilinmektedir.

CHP’ye yakınlığı ile bilinen avukat Feyza Altun, İnce’yi sosyal medyadan hedef alarak taciz imasında bulundu.

İnce’nin kendisine yönelik saldırıları dile getirdiği paylaşımını alıntılayan Altun, “Hiç bir kadını taciz ettiniz mi? Hiçbir kadın sizden şikayetçi oldu ve dosya örtbas edildi mi? Sadece soruyorum….?” sorularını yöneltti.

Bu paylaşım sosyal medyada kısa sürede yayılırken İnce tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

You cannot copy content of this page