Ege Yazgan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi?

24.02.2023

Prof. Dr. Ege Yazgan İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezinde müdürdür. 1991 senesinde lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi iktisat bölümünde tamamlamıştır.

Akademik kariyerine ise mezun olduğu üniversitede araştırma görevlisi olarak başlamıştır. Yüksel lisansını tam donanımlı Boğaziçi ve İstanbul üniversitelerinde yapmıştır. Doktora öğrenimini, ilk yılında Cambridge Üniversitesinde misafir öğrenciyken, kalan doktora eğitimini ise İngiltere’de Sussex Üniversitesinde tamamlamıştır.

2001 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesinde akademisyen olarak kariyerine devam etmektedir.

2010-2014 yılları arasında İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde dekan olan Yazgan bir sonraki sene ise rektör yardımcısı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesinde görev yapmıştır.

Başarılı bir akademisyen olan Ege Yazgan’ın akadamik kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışında yayınlanan birçok makalesi bulunmaktadır.

Aynı zamanda bazı televizyon programlarında güncel ekonomi üzerine yorumları ile de dikkatleri üzerine çeken bir isim. Prof. Dr. Efe Yazgan’ın yaşı ve aslen nereli olduğuna dair henüz kesin bir bilgi bulunmamakta.

You cannot copy content of this page