Bülent Kuşoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?

24.02.2023

Bülent Kuşoğlu 1958 yılında Erzurum’da dünyaya geldi.

Bülent Kuşoğlu’nun babasının adı Mehmet, annesinin adı ise Remziye’dir.

Yeminli Mali Müşavir olan Bülent Kuşoğlu, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde aldı.

İngiltere’de sosyal güvenlik konularında çalışmalarda bulunduktan sonra sırasıyla; Maliye Bakanlığında Baş Hesap Uzmanlığı, Milli Savunma Bakan Danışmanlığı, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı, Dünya Bankası gözetiminde, Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde Değerlendirme Kurulu ve Yürütme Komisyonu Üyeliği; özel sektörde genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. Ulusal ve çeşitli internet gazetelerinde çeşitli yazıları yayınlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden siyasete katılan Bülent Kuşoğlu, 24. 25. ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili olarak seçildi.

TBMM’de 24 ve 26. Dönemlerde Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. 26. Dönemde Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Aynı zamanda şu anda CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunmakta. Bunların yanı sıra çok iyi düzeyde İngilizce bilen Bülent Kuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

You cannot copy content of this page