Bahar Eriş kimdir? Kaç doğumlu? Bahar Eriş evli mi? Bahar Eriş Vikipedi, Biyografi

24.02.2023

Bahar Eriş kimdir? Bahar Eriş Kaç doğumlu? Bahar Eriş evli mi? Bahar Eriş Vikipedi, Bahar Eriş Biyografi

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zekâ ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun olduktan sonra Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir. 1998-2004 yıllarında New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür.

Bahar Eriş akademisyen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Çocuklarda yetenek gelişimi ve üstün yetenek üzerine odaklanan yazar hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri, eğitimi ve hayatı.

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuştur.

1997 yılında aynı üniversitede İngilizce Öğretmenliği bölümünden pedagojik formasyon diploması almıştır.

Ardından Fulbright bursu ile Amerika’ya gitmiş, 1998 ve 2004 yılları arasında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür.

Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamlamış, yine aynı okul bünyesinde doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 6 senelik eğitimi döneminde, Teachers College’da öğretmenlik yapan Bahar Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra ise 10 sene (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde üstün yetenek eğitimi konusunda dersler vermiştir.

2015 ve 2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiş, 22 senedir profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.

Kaynak:

You cannot copy content of this page