Sinan Canan kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

23.02.2023

Sinan Canan 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

İlk, orta ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olarak tamamladı. Ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamlayan Canan, bu süreçte sinirbilimleri ve deneysel epilepsi konuları üzerinde çalışmalara yaptı.

Dr. Sinan Canan, 2010 yılında Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı ve ardından 2016 yılına kadar çeşitli tıp fakültelerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

2016 yılından beri ise Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde görev yapmaktadır. Bilimsel araştırmalarını son yıllarda sinir sisteminde kaotik ve fraktal özellikler konularında yoğunlaştıran Dr. Sinan Canan aynı zamanda Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve afazi, Zihin ve Beyin gibi konularda ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar da düzenlemektedir.

Dr. Sinan Canan’ın “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”, “Değişen Be(y)nim”, “Beynin Sırları”, “Unutulacak Şeyler”, “Kendimi Keşfediyorum”, “İnsan Odaklı Liderlik”, “İnsanın Fabrika Ayarları”, “Dijital Gelecekte İnsan Kalmak” başlıklı kitapları da bulunmaktadır.

2016 yılında İstanbul’da bir bilimsel anlatı ve araştırma merkezi olan AçıkBeyin Eğitim ve Danışmanlık şirketini kurmuştur.

Dr. Sinan Canan, Ayşe Müge Canan ile evli; Aybike, Metehan ve Melike Canan’ın da babasıdır. Sinan Canan, “Hayatın, tek bir işle uğraşmak için fazla uzun; insanın ise, tek bir işle ömrünü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna” inanmakta ve bu yönde çalışmalarına devam etmekte.

You cannot copy content of this page