Sencer Solakoğlu babası kimdir? Eşi kimdir? Cüneyt Solakoğlu kimdir?

23.02.2023

Sencer Solakoğlu babası kimdir? Cüneyt Solakoğlu kimdir?

Sencer Solakoğlu ilkokul 5. sınıftan itibaren İsviçre’de eğitim görmüştür. Buradaki eğitiminin ardından Amerika’da lisans ve yüksek lisans yapmıştır. Sencer Solakoğlu, 2009 yılında ailesi ile birlikte FeyzSüt isimli bir şirket kurdu.

Sosyal medya hesaplarını da aktif şekilde kullanan Sencer Solakoğlu’nun İnstagram’da 102 bin takipçisi bulunmaktadır. Ek olarak Youtube kanalına da içerikler üreten Sencer Solakoğlu’nun Youtube’da 57 bin abonesi bulunuyor.

Sencer Solakoğlu ailesi:

UN Ro-Ro’nun kuruluşu, büyümesi ve satışında rol alan Cüneyt Solakoğlu’nun oğlu olan Sencer Solakoğlu, bir yandan aile şirketi Ernak’ı yönetirken, diğer taraftan Bursa Karacabey’de Feyz Tarım adıyla süt hayvancılığı işine girmişti.

Bu konuda en büyük desteği amcası Cengiz Solakoğlu’ndan almıştı. Solakoğlu’nun yeğeni Sencer Solakoğlu ve Koç Ata Besi Çiftliği’nin eski yöneticilerinden Ahmet Barut ile birlikte 70 dönüm üzerine kurduğu çiftlikte. Hayvanlar ise ABD’den geliyor.

Sencer Solakoğlu nerelidir?

1974 Aslen Erzurumlu ve İstanbul doğumlu Solakoğlu, 11 Yaşında İsviçre’de yatılı okula gider. Üniversite eğitimi için Amerika California’ya yerleşir. Lisans eğitimi iktisat bilimlerinin devamında yüksek lisans eğitimi olarak davranış biliminde derinleşerek bir süre Klinik Psikologluk yapar.

You cannot copy content of this page