Ayça Solakoğlu kimdir? Sencer Solakoğlu eşi kimdir? Sencer Solakoğlu Serveti, aslen nereli? Biyografisi

23.02.2023

Ayça Solakoğlu kimdir? Sencer Solakoğlu eşi kimdir? Sencer Solakoğlu Serveti, Sencer Solakoğlu aslen nereli? Sencer Solakoğlu Biyografisi

Sencer Solakoğlunun eşidir Ayça Solakoğlu. Çiftliğin kurucusu olan Sencer Solakoğlu üretim ve idareden sorumludur. Finansal yönetim konuları ise eşi Ayça Solakoğlu tarafından yürütülmektedir.

Kendi açıklamalarında şu bilgiler yer alır.

Feyz Çiftliği, 2009 yılında Solakoğlu ailesi tarafından Bursa Karacabey’de kuruldu.

Çiftliğin kurucusu olan Sencer Solakoğlu üretim ve idareden sorumludur. Finansal yönetim konuları ise eşi Ayça Solakoğlu tarafından yürütülmektedir.

2012 yılında tarımsal üretim faaliyetlerinin çiftliğin iş sahasına girmesi ile birlikte bugün yaklaşık 3.000 baş hayvan mevcudu ile başta çiğ süt olmak üzere, dana sucuk, frankfurter ve barbekü sosis üretimi yapmaktadır.

Feyz Çiftliği Bursa’nın ilk “Hastalıktan Ari” ve “AB normlarında üretim yapan” çiftliğidir. Kaliteli, verimli ve aynı zamanda iktisadi olarak sürdürülebilir bir çiftlik olma hedefiyle yola çıkan Solakoğlu ailesi, bu gayeye ulaşmak için “bilfiil işin içinde olmayı” temel prensip olarak kabul etmiştir. Ailece gönül rahatlığı ile sosis ve sucuklarını tüketmek ve müşterilerine sunmak için butik bir üretim anlayışı ile yola çıkmış olan Feyz Çiftliğinin hedefi, tarladan sofraya en taze ve doğal haliyle bu ürünleri sizlere ulaştırmak.

Sencer Solakoğlu Kimdir, Nerelidir? Sencer Solakoğlu Hayatı ve Biyografisi

1974 Aslen Erzurumlu ve İstanbul doğumlu Solakoğlu, 11 Yaşında İsviçre’de yatılı okula gider. Üniversite eğitimi için Amerika California’ya yerleşir. Lisans eğitimi iktisat bilimlerinin devamında yüksek lisans eğitimi olarak davranış biliminde derinleşerek bir süre Klinik Psikologluk yapar.

2012 yılında tarımsal üretim faaliyetlerimizin de başlaması ile bugün toplam 2000 baş hayvan mevcudu ile süt üretimine devam etmektedir.

Bu şirketin başında ise Cengiz Solakoğlunun kardeşi, uluslararası nakliyecilik şirketi Un Ro Ronun yönetim kurulu üyesi Cüneyt Solakoğlu ile Sencer Solakoğlunun eşi Ayça Solakoğlu bulunuyor. 1 milyon lira sermayeyle kurulan şirket deniz ürünleri tesisi de kuracak.

İlkokul beşinci sınıftan itibaren İsviçre’de eğitim gören Sencer Solakoğlu, buradaki eğitiminin ardından Amerika’da lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bursa’da tarımcılık yapan Sencer Solakoğlu, aynı zamanda Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiriciliği (TÜSEAD) Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Sencer Solakoğlu, 2009 senesinde ailesi ile birlikte FeyzSüt isimli bir şirket kurdu ve bu şirketin resmi internet sitesinde çiftliğin 2009 senesinde Solakoğlu ailesi tarafından Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulduğu, işin başında üretimden sorumlu kişinin Sencer Solakoğlu olduğu, finansal yönetimin ise eşi Ayça Solakoğlu tarafından yürütüldüğü belirtiliyor.

FeyzSüt, üretime başlamasından kısa bir süre sonra ivme kazanmış ve 2012 yılında tarımsal üretim faaliyetlerinin de başlaması ile günümüzde 2000’den fazla büyükbaş hayvanla süt üretimine devam etmektedir.

Öte yandan Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulan çiftlik, şehrin ilk hastalıktan uzak ve Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan çiftliği olmuştur. Şirket hedefini ise “kaliteli, verimli ve aynı zamanda iktisadi olarak sürdürülebilir bir çiftlik olmak” olarak belirliyor. Bu hedef doğrultusunda şirketin temel prensibi ise ailece bilfiil işin başında olmak.

You cannot copy content of this page