Ekşi Sözlük Kanzuk kimdir? Başak Purut eşi Alexandra Arzat kimdir? kaç yaşında, nereli?

22.02.2023

Ekşi Sözlük Kanzuk kimdir? Başak Purut’un sevgilisi Alexandra Arzat kimdir? Alexandra Arzat kaç yaşında, nereli?

Başak Purut, 23 Kasım 1975 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Sözlük yazarlarının yazmış oldukları içeriklerin, editörler tarafından seçilerek; fotoğraf, video ve GIF desteği ile beraber 2016 yılının Mart ayından itibaren okuyucuyla buluşturulduğu platform olan Ekşi Şeyler’in de kurucusu olan Purut aynı zamanda video paylaşım sitesi 59saniye’nin yöneticisi ve ortağıdır. 2003 yılından bu yana da Purut Avukatlık Bürosu’nun sahibi ve yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Purut, Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır, Purut, üniversitenin ardından Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nde Avrupa Birliği Hukuku üzerine yüksek lisansı tamamlamıştır. Üniversite sonrasında 2002 yılına dek Tekfenbank’ta hukuk danışmanı olarak çalıştı. 3 Kasım 2002’de Ekşi Sözlük’e “yazar” olarak katılan Purut, 2015 yılının Mayıs ayında site kurucusu Sedat Kapanoğlu’nun ABD’ye taşınmasıyla site yönetiminin başına geçti. Başak Purut, 2012 yılından beri video paylaşım sitesi 59saniye’nin de ortağı ve başkan yardımcısıdır.

Başak Purut ve Alexandra Arzat ile ilgili evlenecekleri yönünde çıkan haberlerin ardından her iki isim de sosyal medyada araştırılmaya başlandı. İsmi ilk olarak Cüneyt Özdemir’in yayınlarında internet kullanıcıları tarafından duyulan Alexandra Arzat çok sayıda insan tarafından merak ediliyor. Arzat’ın 1997 yılında İstanbul’da dünyaya geldiği biliniyor. Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi mezunu olan Arzat, 2014 senesinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almaya başladı.Genç yaşta Araştırmacı Gazeteci Cüneyt Özdemir’in yanında muhabirliğe başlayan ve yayınların koordine edilmesine yardım eden Alexandra Arzat, hakkında daha fazla bilgi yoktur.

Ekşi Sözlük CEO’su Başak Purut ve eşi Alexandra Purut’un oğlu geçtiğimiz aylarda sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.Başak Purut yaptığı Instagram paylaşımıyla oğlunu sabırsızlıkla beklediğini söylemişti. Çift, dünyaya yeni gelen bebeklerinin adını Leo koydu.

You cannot copy content of this page