Ayşe Bilge Selçuk kimdir? Nereli? Yaşı? Doğum tarihi? Ayşe Bilge Selçuk Eşi kimdir?

22.02.2023

Ayşe Bilge Selçuk kimdir? Nereli? Ayşe Bilge Selçuk Yaşı? Ayşe Bilge Selçuk Doğum tarihi? Ayşe Bilge Selçuk Eşi kimdir? Ayşe Bilge Selçuk Evli mi? prof dr Ayşe Bilge Selçuk kimdir?

@aysebilgeselcuk kullanıcı adı ile Twitterda bulunan son zamanlarda merak edilen Psikoloji Profesörü.

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, TED Ankara Koleji’ni mezundur.

Lisans eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde dereceyle tamamladı.

Selçuk, 2003 yılından bu yana Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesidir.

Araştırmalarını, direktörü olduğu Koç Üniversitesi Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı’nda yürütüyor.

“18. Saat” programında konuk @aysebilgeselcuk , @FOXhaber 19.00’da başlıyor… #FOXAnaHaber

Son attığı Tweet; Deprem bölgesinde psikolojik desteğe ihtiyaç var. Afetten etkilenen nüfus büyük ve fiziksel ihtiyaçların karşılanıyor olması bakımından heterojen; homojen değil. Psikolojik destek için tek bir uygulama şekli ve zamanı önermek doğru olmaz. İhtiyaca dönük, esnek ve hazır olunmalı.

Kısa Özgeçmiş

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi‘nde, gelişimsel psikoloji alanındaki doktora eğitimini ise Melbourne Üniversitesi‘nde tamamladı. 2003 yılından bu yana Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nde öğretim üyesi olan Selçuk, araştırmalarını direktörü olduğu Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı’nda yürütmektedir. Yayınlamış 1 kitap, 70 makale ve kitap bölümü, 80 gazete ve dergi yazısı, 200’ün üzerinde kongre bildirisi vardır.

İki çocuk annesi olan Ayşe Bilge Selçuk, akademik çalışmalarının yanısıra Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde Gelişim ve Ebeveyn Psikoloğu olarak da çalışmaktadır. Ebeveynlere çocuk ve ergenlerle ilgili konularda (ebeveynlik, çocuk mizacı, ebeveyn-çocuk ilişkisi, çocuklarda sosyal ve duygusal gelişim) danışmanlık vermektedir.

You cannot copy content of this page