Atilla Benli kimdir? Atilla Benli öldü mü? Nereli? Mesleği ne?

22.02.2023

Atilla Benli kimdir? Atilla Benli öldü mü? Nereli? Mesleği ne?

Atilla Benli, 1968 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine Garanti Bankası’nda banka denetçisi olarak başladı.

Daha sonrasında Garanti Bankası bünyesinde Garanti Sigorta Mali İşler, Operasyon, Acente ve Broker Dağıtım Satış Kanalı’nda çeşitli birimlerden sorumlu Birim Müdürü olarak görev yaptı.

2007 yılında BNP Paribas Cardif şirketinde; Mali İşler Yönetimi, İnsan Kaynakları, Hasar ve Hukuk birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. Groupama Sigorta ve Groupama Hayat & Emeklilik bünyesinde Hasar Grubu’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı.

Vakıf Emeklilik’te sırasıyla Satış, Finans ve Mali İşler, İnsan Kaynakları, Teknik ve Aktüerya birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini sürdürdü.

Zurich Sigorta’da Hasar Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptıktan sonra, 2018 yılında Zurich Sigorta’da Satış ve Dağıtım Kanalları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

2019 yılında Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı görevini üslenerek, günümüzde hala bu görevini sürdürmektedir.

You cannot copy content of this page