Koray Başar kimdir, nerelidir? Koray Başar biyografi

21.02.2023

Koray Başar kimdir, nerelidir? Koray Başar biyografi

Koray Başar Hacettepe üniversitesi psikiyatri anabilim dalı’nın uzman doktorudur kendisi.

İsmini hızla duyurmasına sebep başarıları vardır.

Psikiyatri Derneği Başkanıdır kendisi.

Türkiye Psikiyatri Derneği Kuruluş 17 Haziran 1995

Koray Başar, tıp ve psikiyatri uzmanlık eğitimini tamamladığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesidir. Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği, cinsel terapiler, HIV/AIDS, tedaviye dirençli depresyonda somatik tedaviler başlıca klinik ilgi alanlarıdır.

Türkiye Psikiyatri Derneği, Ankara’da yerleşik bir Sivil toplum kuruluşudur.

Tamamı doktor olan 166 kurucu üye tarafından 17 Haziran 1995 tarihinde kurulmuştur. 21 Mart 1998 günü Psikiyatri Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurul’unda Psikiyatri Derneği’nin isminin başına Türkiye kelimesinin kullanılması kararı alınmış ve Bakanlar Kurulu’nun 15 Nisan 1999 tarih ve 99/12774 sayılı kararı ile 2908 sayılı Dernekler Kanunu’nun 65. maddesi gereğince derneğin adı “Türkiye Psikiyatri Derneği” olarak değişmiştir.

Linkedin açıklaması;

Tıp ve psikiyatri uzmanlık eğitimimi tamamladığım Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesiyim.

Araştırma görevlisi olduğum dönemden itibaren Türkiye Psikiyatri Derneği faaliyetlerinde görev aldım, bir dönem TPD Ankara Şube yönetiminde görev aldım. 2011’de çalışmaya başladığım Türkiye Psikiyatri Derneği Yaygın ve Örgün Eğitim Kurulu’nda bir dönem başkan olarak görev aldım. 2018’de Türkiye Psikiyatri Derneği Merkez Yönetim Kurulu’na seçildim, Genel Sekreter görevini yürütüyorum.

Cinsel terapi eğitimimi Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği’nden aldım. Türk Psikologlar Derneği ve başka kuruluşlarla işbirliği içinde cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili başvuruların değerlendirme ve izlemiyle ilgili eğitimler düzenlemekteyim.

Yakın dönemde Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği yönetim kuruluna seçildim. Aynı zamanda Dünya Transgender Sağlığı Profesyonel Birliği (WPATH) üyesiyim.

MEsleğimin ilk günlerinden itibaren nörobilim ile ilgilenmekteyim. Hacettepe Üniversitesi Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsünde temel nörobilim doktora programında öğrenciyim. Üyesi olduğum TPD Nörobilim Çalışma Birimi’nin iki dönem koordinatörlüğünü yürüttüm.

Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği, cinsel terapiler, HIV/AIDS, tedaviye dirençli depresyonda somatik tedaviler başlıca klinik ilgi alanlarım. Bu konularda ve nörobilimle ilgili araştırmalarım mevcut.

You cannot copy content of this page