Karsu kimdir? Karsu dini nedir? Karsu Kaç dil biliyor? Karsu anne ve babası

20.02.2023

Karsu sevgilisi kimdir? Mike Schrama kimdir? Karsu kiminle evleniyor? Karsu kimdir? Karsu dini nedir? Karsu Kaç dil biliyor? Karsu anne ve babası

Karsu Dönmez, 19 Nisan 1990 tarihinde Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Hatay’ın Karsu köyünden göç eden Türk kökenli anne Birgül ve baba Alpaslan Dönmez‘in iki kızlarından biri olarak dünyaya geldi. 8 yaşındayken televizyonda gördüğü piyanoyu çalmaya karar verdi.

Mike Schrama şarkıcı Karsu ile ilişki yaşamaktadır.

Mike Schrama’nın @mike.schrama kullanıcı adıyla Instagramda bulunurken bu mecrada 3.535 takipçisi bulunmaktadır.

İlişkisini gözlerden uzak yaşayan Karsu Dönmez, sevgilisinden evlilik teklifi aldı. Teklif esnasında çekilen fotoğrafları 813 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından yayınlayan Karsu, “Evet dedim” notunu yazdı.

Karsu Dönmez, 19 Nisan 1990 tarihinde Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Hatay’ın Karsu köyünden göç eden Türk kökenli anne Birgül ve baba Alpaslan Dönmez’in iki kızlarından biri olarak dünyaya geldi. 8 yaşındayken televizyonda gördüğü piyanoyu çalmaya karar verdi.

Karsu Dönmez, 19 Nisan 1990 tarihinde Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Hatay’ın Karsu köyünden göç eden Türk kökenli anne Birgül ve baba Alpaslan Dönmez’in iki kızlarından biri olarak dünyaya geldi. 8 yaşındayken televizyonda gördüğü piyanoyu çalmaya karar verdi.

Ailesi önce ona bir piyano kiraladı. Çok sevdiğini görünce de biriktirdikleri parayla ona bir piyano satın alındı.

Karsu, Hollanda’daki Amerikan Büyükelçiliği’nin verdiği bir burs ile Amerika’ya gitti ve Rhode Island Üniversitesi’nde şan eğitimi aldı.

Karsu, aktif müzik hayatına 16 yaşındayken babasının sahibi olduğu, Amsterdam’daki Kilim Restoran’ın müşterilerine piyano çalarak başladı. Burada müşterilerin dikkatini çeken Karsu, ilgiyle karşılandı ve onu dinlemeye gelenlerin sayısı arttı.Bu durum karşısında ailesi Karsu için bir salon tutmaya karar verdi.

Böylelikle onu dinlemek isteyenler için geniş bir mekânda konser vermiş olacaklardı.

Ancak bu hesap Dönmez ailesinin düşündüğü gibi gitmedi. Karsu’yu izlemek isteyen insanların talebine, büyük bir konser verip konuyu kapatmak mümkün olmadı.

Bu konserin akabinde Karsu, dünyanın en önemli sahnelerinden ve organizasyonlarından teklifler almaya başladı. Kısa süre içerisinde Concertgebouw’dan North Sea Jazz Festival’a ve hatta New York Carnegie Hall’a kadar önemli sahnelerde yer aldı. Konserlerinde gözlerini kapatıp onun sesine kulak verdiklerinde, New Orleans’ta dev bir caz yıldızını dinlediğini zannettiklerini dile getirenler oldu.

Karsu, Türkiye’deki çalışmalarına 2011 sonbaharında, plak şirketi, etkinlik ve menajerlik ajansı olan “Y Kültür Sanat” ile anlaşarak odaklandı. “Y Kültür Sanat” etiketiyle ilk stüdyo albümü Confession’ı (2012) ve Colors’ı (2015) Türkiye’de çıkardı. Bu iki albümde yer alan şarkıların neredeyse tamamının söz ve müziğini Karsu üstlendi.

Türkiye medyası, Karsu’ya ilk defa 2012 yılında Güneri Civaoğlu’nun sunduğu Şeffaf Oda isimli programda yer verdi. Bu program sayesinde farklı bir kitleye ulaştı.

Karsu, İstanbul Zorlu Center PSM, Ankara Caz Festivali, Alanya Caz Festivali ve Akbank Caz Festivali gibi organizasyonlarda birçok konser verdi. 2014-2015 yılları arasında From New York to Istanbul adında bir dünya turnesine çıktı. 2018 yılında, Karsu Plays Atlantic Records adlı projesiyle 40’tan fazla salonda sahne aldı. Bu konserlerde, dünyaca ünlü Atlantic Records plak şirketinin kurucusu Ahmet Ertegün’ün hayat hikâyesi anlatıldı hem de Atlantic Records’dan çıkan hitler Karsu dokunuşuyla yeniden yorumlandı. Karsu bu proje ile, Ertegün’ün yolculuğunu, Atlantic Records’dan çıkan şarkılarla sahneye birlikte taşıdı. Karsu, 2018’in Mayıs ayında bu konseri ilk kez Türkçe olarak Zorlu PSM’de sahneledi. Karsu Plays Atlantic Records turu, Londra Cadogan Hall’da sona erdi.

Sanatçı, üç yıl çalışarak hazırladığı ve kendi ismini verdiği Karsu isimli dördüncü albümünü 10 Ekim 2019’da yayınladı.

Daha sonra Hollanda’daki Amerikan Büyükelçiliği’nin kendisine verdiği burs ile Amerika’ya giden Karsu, Rhode Island Üniversitesi’nde şan eğitimi almaya başladı.

Aktif müzik hayatına henüz 16 yaşındayken babasının sahibi olduğu, ve Amsterdam’da bulunan Kilim Restoran’ın müşterilerine piyano çalarak başlayan Karsu, burada yemek yemeye gelen müşterilerin dikkatini çekmei başardı. Büyük ilgiyle karşılanan yetenekli sanatçıyı dinlemeye gelenlerin sayısı her gün daha da arttı.

Bu durum karşısında ailesi Karsu için bir salon tutmaya karar verdi, bu sayede onu dinlemek isteyenler için daha geniş bir mekânda konser vermiş olacaklardı. Ancak Karsu’yu izlemek için gelen dinleyicilerin talebine, büyük bir konser verip konuyu kapatmak mümkün olmadı ve bu konserin akabinde Karsu, dünyanın en önemli sahnelerinden ve organizasyonlarından teklifler almaya başladı. Bu konserden sonra kısa zaman içerisinde Karsu, Concertgebouw’dan North Sea Jazz Festival, ve hatta New York Carnegie Hall gibi önemli birok sahnede yer aldı. Öyle ki, Karsu’nun bu konserlerinde gözlerini kapatıp onun sesine kulak verdiklerinde, New Orleans’ta dev bir caz yıldızını dinlediğini zannettiklerini dile getiren dinleyciler oldu.

Ünlü piyanist ve şarkıcı Karsu, Türkiye’deki çalışmalarına 2011 yılının sonbaharında, plak şirketi, etkinlik ve menajerlik ajansı olan “Y Kültür Sanat” ile anlaşarak odaklandı. “Y Kültür Sanat” etiketiyle ilk stüdyo albümü Confession’ı (2012) ve Colors’ı (2015) Türkiye’de çıkaran şarkıcı, bu iki albümde yer alan şarkıların neredeyse tamamının söz ve müziğini kendisi üstlendi.

Türkiye’de bulunan medya organları, Karsu’ya ilk defa 2012 yılında Güneri Civaoğlu’nun sunduğu Şeffaf Oda adlı program ile yer verdi. Bu program sayesinde farklı bir kitleye ulaşan Karsu, İstanbul Zorlu Center PSM, Ankara Caz Festivali, Alanya Caz Festivali ve Akbank Caz Festivali gibi organizasyonlarda birçok konser verdi. 2014 ve 2015 yılları arasında From New York to Istanbul isimli bir dünya turnesine çıktı ve 2018 yılında, Karsu Plays Atlantic Records isimli projesiyle 40’tan fazla salonda dinleyici ile buluştu. Bu konserlerde, dünyaca ünlü Atlantic Records plak şirketinin kurucusu Ahmet Ertegün’ün hayat hikâyesi anlatılırken, Atlantic Records’dan çıkan hitler, Karsu dokunuşuyla yeniden yorumlandı ve dinlendi. Karsu bu proje ile, Ertegün’ün yolculuğunu ve Atlantic Records’dan çıkan şarkıları yeniden sahneye taşıdı. Daha sonra Karsu, 2018 yılının Mayıs ayında ilk kez bu konseri Türkçe olarak Zorlu PSM’de sahneledi. Sanatçının Plays Atlantic Records turu, Londra Cadogan Hall’da sona erdi.

Sanatçı, üç yıl çalışarak hazırladığı ve kendi ismini verdiği Karsu isimli dördüncü albümünü de 10 Ekim 2019 tarihinde piyasaya sürdü.

Şimdilerde Hollanda’da bulunan birçok farklı müzik dalından eserler veren sanatçının bir araya geldiği Beste Zangers adlı TV programında yer alan Karsu, farklı toplumlardan birçok kesimin beğenisini toplamaya devam ediyor ve Hollanda’da Türk mutfağını temel aldığı bir yemek programı sunuyor.
KARSU’NUN SEVGİLİSİ KİM?

Karsu, özel hayatından ziyade şarkılarıyla ve müzik kariyeriyle konuşuluyor. Ünlü şarkıcının sevgilisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

Yaşadığı ülke olan Hollanda’da mülteci çocuklara da yardım eden Karsu, sosyal sorumluluk projelerine de devam ediyor. Öte yandan çekimleri beş yıl süren ve Karsu Köyü’nden başlayarak New York’a kadar Karsu’nun hikayesini konu alan belgesel filmi Karsu: I Hide A Secret, 2012 yılında çekilmeye başlandı ve bu belgesel, IDFA Belgesel Festivali’ndeki ilk gösterimin ardından dünyanın pek çok ülkesinde de gösterildi.

Mike Schrama şarkıcı Karsu ile ilişki yaşamaktadır.

Mike Schrama’nın @mike.schrama kullanıcı adıyla Instagramda bulunurken bu mecrada 3.535 takipçisi bulunmaktadır.

İlişkisini gözlerden uzak yaşayan Karsu Dönmez, sevgilisinden evlilik teklifi aldı. Teklif esnasında çekilen fotoğrafları 813 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından yayınlayan Karsu, “Evet dedim” notunu yazdı.

You cannot copy content of this page