Filiz Saraç kimdir, Nerelidir? Vikipedi? Filiz Saraç evlimi? Eşi kimdir?

Filiz Saraç, 1 Mayıs 1968 doğumludur. 1988 tarihinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Barosu’nda 3 dönem yöneticilik yapmış olup, İstanbul Barosunda sırası ile Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterlik ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

20.02.2023

Filiz Saraç kimdir, Nerelidir? Vikipedi? Filiz Saraç evlimi? Eşi kimdir?

İstanbul Barosu başkanlığı için 9 adayın yarıştığı seçim sona erdi. Avukat Filiz Saraç, resmi olmayan rakamlara göre İstanbul Barosu 52. Genel Kurulu’nda yeni başkan olarak seçildi. 144 yıllık baronun ilk kadın başkanı seçilen Filiz Saraç, “144 yıllık baromuzun ilk kadın başkanı olmanın onuru yaşatan İstanbul Baro’muza teşekkür ediyorum” dedi. Av. Filiz Saraç’ın hayatı ve biyografisi İstanbul Barosu Başkanı seçilmesinin ardından gündeme geldi.

145 yıllık bir geçmişi olan İstanbul Barosu’nun ilk kadın başkanı olan Filiz Saraç, 1968 senesinde Trabzon’da dünyaya geldi.

İlk ve orta dereceli okullardan mezun olduktan sonra 1988 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Lisans eğitiminin ardından Kamu Hukuku alanında yüksek lisansını yaptı. İngiltere’de de eğitim geçmişi olan Saraç, 1996 yılında İstanbul Barosu yönetim kurulu üyesi oldu.

Bu zaman diliminde baro başkan yardımcılığı görevinde de bulunan Filiz Saraç, İstanbul Barosu’nda birçok projede yer aldı. İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde altı yıl boyunca hukukun çeşitli alanlarında dersler verdi. 2006’dan bu yana Türkiye Barolar Birliği delegesi ve TBB eğitim danışma kurulu üyesi olarak görevlerde bulundu.

2010-2012 yılları arasında staj eğitim merkezi yürütme kurulu üyeliğinde bulundu. Birçok farklı makale ve kitap yazan avukat Filiz Saraç, ikinci üniversite olarak Acil Durum Ve Afet Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Farklı konularda düzenlenen panel ve konferanslara katıldı.

8 Mart 2020’de; 1924 senesinde hizmet vermeye başlayan ve Türkiye’de 80 şubesi olan Türk Kadınlar Birliği tarafından “Toplumda hukukun üstünlüğü ve hak arama bilincine katkıları” nedeniyle ödül aldı.

You cannot copy content of this page