Lidia Poet kimdir? Lidia Poet dizi oyuncuları? Lidia Poetin hukuk, ekşi?

19.02.2023

Lidia Poet kimdir? Lidia Poet dizi oyuncuları? lidia poetin hukuk, ekşi?

Bu sürükleyici dönem dramasında İtalya’nın ilk kadın avukatı Lidia Poët, avukatlık yapmak için mücadele ederken bir yandan da cinayetleri araştırır. Gerçek bir hikâyeden esinlendi.

Karaktere Matilda De Angelis isimli İtalyan oyuncu hayat verir. Kendisi 27 yaşındadır.

Matilda De Angelis kimdir?

İtalyan.

27 yaşında.

Takipçilerine “Kendinizi olduğunuz gibi sevin” mesajını veren Matilda De Angelis, hayatta daha büyük sorunların olduğunu belirtti.

Angelis, “Benim de kusurlarım var” diyerek şu ifadeleri kullandı: Hayatımızda kabul etmemiz gereken değişiklikler var. Hayatta paradoksik şeyler olur değil mi? Yani benim için oyuncu olmak ve sivilceli yüzle çalışmak onlardan biri.

Lidia Poët’in Hukuk Mücadelesi dizisi, 15 Şubat 2023 tarihinde gösterime giren İtalya yapımı bir dizidir. Netflix orjinal içeriğidir. Çekimleri İtalya’nın Turin bölgesinde gerçekleşmiştir. İtalyanca dilinde çekilen dizi Biyografi, Suç ve Dram kategorisinde yer alıyor. İlk sezonu toplamda 6 bölümden oluşuyor.

IMDB detayları geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Dizinin orjinal adı La legge di Lidia Poët olarak biliniyor. Uluslararası piyasadaki adı ise The Law According to Lidia Poët olarak biliniyor.

Letizia Lamartire ve Matteo Rovere tarafından yönetilen dizinin senaryosunu ise Elisa Dondi, Daniela Gambaro, Guido Iuculano, Davide Orsini, Paolo Piccirillo gibi isimler yazmıştır. Oyuncu kadrosunda ise Matilda De Angelis, Eduardo Scarpetta, Pierluigi Pasino, Sinead Thornhill, Dario Aita, Sara Lazzaro, Mia McGovern Zaini, Nicolo Pasetti gibi isimler yer alıyor.

Diziyi 15 Şubat 2023 tarihinden itibaren Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Lidia Poët’in Hukuk Mücadelesi Dizi Konusu

“Torino, 1800’lerin sonu. Torino Temyiz Mahkemesi tarafından verilen bir karar, Lidia Poët’in baroya kabulünü yasadışı ilan ediyor ve böylece sadece kadın olduğu için hukuk uygulamasını engelliyor. Beş parasız ama gurur dolu Lidia, kardeşi Enrico’nun hukuk bürosunda bir iş bulurken, mahkeme kararını bozmak için temyiz başvurusunda bulunur.

Zamanının ilerisinde olan bir yaklaşımla Lidia, dış görünüşlerin ve önyargıların arkasındaki gerçeği arayarak suçlu şüphelilere yardımcı olur. Lidia’nın kayınbiraderi, gizemli bir gazeteci olan Jacopo, bilgilerini aktarır ve onu gösterişli bir Torino’nun altında gizlenen gizli dünyalarla tanıştırır. Dizi, İtalya’nın ilk kadın avukatı Lidia Poët’in gerçek hikayesini yeniden yorumlayan hafif bir prosedürel drama.”

Lidia Poët’in Hukuk Mücadelesi Oyuncuları ve Karakterler

Sara Lazzaro, Teresa Barberis rolünde
Matilda De Angelis, Lidia rolünde
Nicolo Pasetti, Louis rolünde
Dario Aita, Andrea rolünde.
Mia McGovern Zaini, genç Lidia Poët rolünde.
Matilde Vigna, Anita Tosetti rolünde.
Riccardo Leto, 2 Yargıç rolünde.
Gionathan Montagna, Direttore dell’opera rolünde

You cannot copy content of this page