Hüseyin Cimşit kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

19.02.2023

Hüseyin Cimşit kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Kendisi Avukattır.

@hcimsit kullanıcı adı ile Twitterda bulunur.

Açıklama kısmında şu bilgiler yer alır.

Adalet yoksa, vatan da yok olur. “Korkmama özgürlüğü” yoksa, ekmek de su da haram. B.Ü. Mak.Müh.’75, İÜİİE’77,İÜHF2006, Eş, Baba(4 evlat, 2 Torun)

Avukat Hüseyin Cimşit, Maraş merkezli depremlerindeki can kayıplarında sorumluluğu bulunduğu iddiasıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birçok yöneticiyi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde gece 04.17’de meydana gelen 7.7 şiddetindeki deprem ve aynı tarihte 13.24’te 7.6 şiddetindeki deprem 10 ilde büyük hasara yol açtı.
Avukat Hüseyin Cimşit’in yetkili kişilerin ‘Görevi Kötüye Kullanma’ iddiasıyla şikayette bulundu ve bunları bir video kaydında açıklayarak sosyal medyada paylaştı.

Avukat Hüseyin Cimşit’in şikayet dilekçesi şu şekilde;

“Hukuki nitelemesi Cumhuriyet Savcılarına ait olmak üzere, görev yönünden sayın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve bağlı olan ilgili Cumhuriyet Savcılıkları tarafından ilgili kişiler hakkında soruşturmaların yapılarak şikâyet edilenler hakkında Yukarıda ayrıntılı olarak açıkladığımız sebepler ve Sayın Makamınızca re’sen dikkate alınacak sair hususlar ışığında; Tüm şüpheliler yönünden yapılacak soruşturma neticesinde TCK m. 22/3 atfıyla m. 85/2 uyarınca iddianame düzenlenerek kamu davası açılmasına, Şüphelilerin alabileceği ceza miktarı düşünüldüğünde kaçma şüphesi oluşabileceğinden haklarında CMK gereğince uygun adli kontrol tedbirinin uygulanmasına, karar verilmesini talep ederim.”

You cannot copy content of this page