Oya Çebi kimdir ? Kaç yaşında? Evli mi? Boyu kaç? Oya Çebi kimin kızı?

18.02.2023

Oya Çebi kimdir? Nerelidir? Oya Çebi Kaç yaşında? Oya Çebi Evli mi? Boyu kaç? Oya Çebi biyografisi

Üniversite yıllarında voleybol, tiyatro ve resim gibi aktivitelerin yanı sıra ses yarışmasına katılarak derece elde etti. Üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil gibi isimler başta olmak üzere birçok isimden spikerlik ve sunuculuk dersleri almıştır. Peki, Oya Çebi kimdir? Oya Çebi kaç yaşında, nereli? Oya Çebi hayatı ve biyografisi nedir? Oya Çebi kimdir? Oya Çebi kaç yaşında, nereli?

Oya Çebi, 20 Ocak 1985 tarihinde Trabzon’un Araklı ilçesinde dünyaya geldi. Araklı ilçesinin önemli ailelerinden biri olan Çebi ailesinin bir ferdidir.

İlkokul ve ortaokul eğitiminin ardından Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü tamamladı.

Üniversite yıllarında voleybol, tiyatro ve resim gibi aktivitelerin yanı sıra ses yarışmasına katılarak derece elde etti.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil gibi isimler başta olmak üzere birçok isimden spikerlik ve sunuculuk dersleri aldı. Ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde eğitim gördü.

Kariyerine ilk olarak Türkçe öğretmenliği yaparak başladı.

4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra spikerlik ve sunuculuk için gerekli eğitimlerini tamamlayıp Tvem kanalında çalışmaya başladı. Burada ana haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi.

Bir süre Tvem’de çalıştıktan sonra 2017 yılında Habertürk kanalına transfer oldu.

Habertürk’te Cumartesi günleri saat 08.00 ile 12.00 arası ekrana gelen Haftalık programının yanı sıra hafta içi ve akşam saatlerinde haberleri de sunmaktadır.

1985 doğumlu sunucu Oya Çebi Lise eğitimini, Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından, Kıbrıs, Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Üniversite döneminde uzun süre voleybol oynamıştır. Tiyatro çalışmalarında yer almış, resim ve ses yarışmalarında dereceler elde etmiştir.

Aslen Trabzon’lu olan Oya Çebi Lise sona kadar yaşantısını Trabzon’da sürdürmüştür.

Eğitim hayatının ardından bir öğretmenlik mesleğini sürdürmüştür. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’de spikerlik, sunuculuk ve habercilik eğitimleri almıştır. Cem Sertesen, Sonat Bahar, Gülgün Feyman, Haluk Şahin, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar, Mine Özbek, Yasemin Şehiraltı ve Turgut Erat gibi isimlerden dersler almıştır.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi Medya İletişim bölümünde eğitim alan Çebi günümüzde Habertürk ekranlarında sunucu olarak kariyerini sürdürmekte, aynı zamanda özel bir kurumda Türkçe öğretmenliği yapmaktadır.

You cannot copy content of this page