Burak Birsen kimdir? Nereli, kaç yaşında? Burak Birsen eşi kimdir?

18.02.2023

Burak Birsen kimdir? Nereli, kaç yaşında? Burak Birsen eşi kimdir?

1975 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi mezunudur. FOX TV’de yer alan ana haber bültenlerinin sunuculuğunu Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya gibi isimlerden sonra üstlenen Burak Birsen, FOX Haber’de yaz aylarında ana haber sunuculuğunu üstlenmektedir.

Burak Birsen, 2010 yılında FOX haber ekibinde yer almadan önce TRT, CTV, Milliyet, Kanal D gibi medya şirketlerinde çalışmış ve haber şefliği yapmıştır. Şu anda FOX TV’de haber istihbarat şefliği yapan Burak Birsen, ana haber sunuculuğu yapmaktadır.

2010’da FOX TV haber ekibinde yer aldıktan sonra muhabirlik yapan Burak Birsen, yaz aylarında FOX Ana Haber Bültenini sunmaktadır.

Kendisi gibi FOX Haber’de çalışan Gülşah İnce ile 2012 yılında evlendi. Bu evlilikten bir çocukları olan çiftin Beren Birsen adında bir kızları var.

FOX Ana Haber’de 24 Temmuz 2016’te ilginç bir görüntü ekranlara yansımıştı. Ana haber sunucusu Burak Birsen Taksim’deki demokrasi mitingi için FOX muhabiri olan eşi Gülşah İnce Birsen’e bağlanınca renkli bir kare oluşmuştu.

You cannot copy content of this page