Kuruluş Osman Olof kimdir, gerçekte var mı? Kuruluş Osman Olof tarihte var mı?

25.01.2023

Kuruluş Osman Olof kimdir, gerçekte var mı? Kuruluş Osman Olof tarihte var mı?

Diriliş Ertuğrul’un ardından efsaneyi sürdüren başarılı ekipte Olof karakterinin gerçek tarihteki yeri, Olof karakterini canlandıran oyuncu Nihat Altınkaya’nın biyografisi diziyle ilgili en çok merak edilen detaylar arasında.

Osman Gazi rolüyle Burak Özçivit’in başrolde yer aldığı Kuruluş Osman dizisi oyuncuları performansıyla izleyiciden tam not alırken ekibin dikkat çeken isimlerinden Kuruluş Osman Olof kimdir, gerçekte var mı? Kuruluş Osman Olof tarihte var mı? Nihat Altınkaya kimdir? sorularının yanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz. Peki, Kuruluş Osman Olof kimdir, gerçekte var mı? Kuruluş Osman Olof tarihte var mı? İşte yanıtı!

Kuruluş Osman Olof kimdir, gerçekte var mı? Kuruluş Osman Olof tarihte var mı?

Kuruluş Osman Olof, Pagan inancına sahiptir.

Olof, iri yarı görüntüsüyle korku salmaktadır. Konstantinopolis’te yaşayan ünlü bir komutan olarak karşımıza çıkan Kuruluş Osman Olof karakteri hakkında tarihi kaynaklarda bilgi bulunmamaktadır.

Olof’un senaryo gereği yeni sezonda diziye dahil olan bir karakter olduğu düşünülmektedir.

Kuruluş Osman Olof Nihat Altınkaya kimdir?

Nihat Altınkaya 28 Eylül 1979’da Karabük’te dünyaya geldi. Rizeli bir ailenin ortanca çocuğu olan Altınkaya, ilk, orta ve lise eğitimini Karabük’te almıştır. İki kız kardeşi vardır.

Annesi banka memuresidir, babası ise demir çelik işiyle uğraşmıştır. Karabük Demir Çelik Lisesinde ve Ankara Emlak Bankası Spor Kulübünde iki sene profesyonel voleybol oynamıştır.

On yedi yaşındayken sakatlandığı için voleybolu bırakmıştır. İstanbul’da boks eğitimi alan Altınkaya, Fenerbahçe’nin boks şubesinde sporculuk yapmıştır. Yolda yürürken keşfedilmiş ve önce modellik sonra oyunculuk yapmaya başlamıştır. İstanbul’da yaşamaktadır. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

You cannot copy content of this page