İrfan Ağaçlı kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Öldü, Neden öldü? İrfan Ağaçlı eşi kimdir?

Aksaray’ın ve Türkiye’nin gururu Sn.ORHAN AĞAÇLI bir ANADOLU EFSANESİDİR.Zor şartlarda girişimci kişiliği ile Türkiye’de Turizm Yatırımcılığının öncülüğünü yaparak İlk Şehirlerarası Dinlenme Tesisini kurmuş ve bugün hala Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisi Türkiye’nin en güzel ve temiz tesis olma özelliğini taşımaktadır.diğer yatırımları ilede öncülük yapan Sn.Ağaçlı Aksaray’ın en tanınmış işadamıdır.Aksaraylıların gönüllerinde taht kuran Ağaçlı Hayırsever ve Yardımsever kişliliği ilede hep ön plandadır.Aksaraylı Gençlerin örnek aldığı Sn.ORHAN AĞAÇLI gerçek bir Anadolu Kaplanıdır.

25.01.2023

İrfan Ağaçlı kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Öldü, Neden öldü? İrfan Ağaçlı eşi kimdir?

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyesi, Aksaray eşrafından Orhan Ağaçlı’nın oğlu hayırsever işadamı İrfan Ağaçlı vefât etti.

Birçok iş sektörde faaliyet gösteren şirketleriyle, Türkiye’nin büyümekte olan ilk 500 şirketi arasında bulunan Ağaçlı Şirketler Grubu ile Aksaray başta olmak üzere Nevşehir ve Türkiye’de çok sayıda istihdam sağlayan İrfan Ağaçlı, akciğer kanserine yenik düştü.

66 yaşında hayatını kaybeden Aksaray’ın hayırsever iş insanı İrfan Ağaçlı, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Parmaksız’dan taziye…

NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız yayınladığı taziye mesajında;

“Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyesi, Aksaray eşrafından kıymetli dostum İrfan Ağaçlı’nın vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” dedi. Salaş’dan Başsağlığı NTB Başkanı İbrahim Salaş; “Bölgemiz iş insanlarından İrfan Ağaçlı’nın vefâtını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına ve AĞAÇLI ailesine sabırlar diliyorum. Makamı Âli, mekanı cennet olsun inşAllah” dedi.

Hayırseverlikte yarışan Ağaçlı ailesi fertlerinden iş insanı İrfan Ağaçlı’nın vefat haberi Aksaray ve Nevşehir başta olmak üzere tüm iş dünyasında derin üzüntü yaşattı.

Aksaray’ın ve Türkiye’nin gururu Sn.ORHAN AĞAÇLI bir ANADOLU EFSANESİDİR. Zor şartlarda girişimci kişiliği ile Türkiye’de Turizm Yatırımcılığının öncülüğünü yaparak İlk Şehirlerarası Dinlenme Tesisini kurmuş ve bugün hala Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisi Türkiye’nin en güzel ve temiz tesis olma özelliğini taşımaktadır. Diğer yatırımları ilede öncülük yapan Sn.Ağaçlı Aksaray’ın en tanınmış işadamıdır. Aksaraylıların gönüllerinde taht kuran Ağaçlı Hayırsever ve Yardımsever kişiliği ile de hep ön plandadır. Aksaraylı Gençlerin örnek aldığı Sn.ORHAN AĞAÇLI gerçek bir Anadolu Kaplanıdır.

You cannot copy content of this page