Elçin Afacan kimdir? Yaşı? Evli mi? Son hali? Elçin Afacan nasıl zayıfladı? Elçin Afacan kaç kilo verdi?

25.01.2023

Kadın oyuncuların sürekli kilo vermeye çalıştığı bir zamanda dizi karakteri için 20 kilo alması gerçekten gündem olmuştu. Yakın zamanda da kendisi kilo vermesi ile gündeme geldi. Yeni karakterine hayat vermek için 20 kilo veren Elçin Afacan aslında halinden memnun olanlardan.

İçerde, Bir Aile Hikayesi, Sen Çal Kapımı gibi sevilen dizilerde rol alan Elçin Afacan, yeni sezonun merakla beklenen dizisi Çöp Adam ile ekranlara geri dönüyor. Elçin Sangu ve Engin Altan Düzyatan’ın başrollerde oynadığı Çöp Adam dizisinde Engin Altan Düzyatan’ın canlandırdığı Tamer’in kız kardeşini canlandıran başarılı oyuncu Elçin Afacan kimdir ve hangi dizilerde rol aldı soruları merak edilmeye başlandı.

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Elçin Afacan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra bir taraftan eğitmen olarak çalışan başarılı oyuncu, 2016’da “Görevimiz Komedi” adlı yarışmaya katılarak kariyeriyle ilgili ilk adımı attı.

Elçin Afacan aldığı 20 kiloyu yeni dizi karakteri için verdi. Hayranlarını mutlu eden bu haberden sonra Elçin Afacan kendisi için de röportajlarda söylediklerini düşündürdü. 2021 yılında yaptığı bir röportajda balık etli olmaktan memnun olduğunu dile getirmişti. Kendisi halinden memnun olduğunu söylerken kilosu yüzünden kaçırdığı roller olduğunu da söylemişti. Elçin Afacan dizi için kilo alıp vermesi ile gündeme gelen isimlerden biri.

Aynı yıl Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral gibi başarılı isimlerin rol aldığı İçerde dizisinde Gülçin karakterine hayat verdi.

2017 yılında Deli Gönül adlı dizide rol aldı.

2019 yılında Songül Öden, Celil Nalçakan, Olgun Toker gibi isimlerle birlikte Bir Aile Hikayesi dizisinde Beste karakterini canlandırdı.

2020 yılında Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in başrollerini paylaştığı Sen Çal Kapımı dizisinde Melek’e hayat verdi.

Elçin Afacan 21 Ocak 1991 doğumlu 31 yaşında bir oyuncudur. Kendisi 1,68 boyundadır. 75 kilo ağırlığında olan ünlü oyuncu daha önce Sen Çal Kapımı, İçerde gibi dizilerde karşımıza çıkmıştır. Elçin Afacan’ın 2016 yılında ilk kez Görevimiz Komedi adlı yarışmayla ekran karşısına çıkmıştı. Daha sonra da kendisini İçerde dizisinde görmüştük. Elçin’i Sen Çal Kapımı adlı yapımda sıkça gördük. Şu an ise yeni bir yapım olan Bir Aile Hikayesi dizisinde de rol alıyor. Yeni dizide Beste karakterine hayat verecek. Yapım ise FOX TV’de yayınlanıyor.

Aynı zamanda tiyatro kariyerini de sürdüren başarılı oyuncu, Dolores Claiborne, Bay Kolpert, Geçmişten Gelen Kadın, Balkon, Bir Yaz Gecesi Rüyası, İsmene, Übü Hep Übü ve Blu gibi pek çok oyunda rol aldı.

2021 yılında Dört Duvar, 2022’de ise Benden Ne Olur? adlı filmlerde rol aldı.

Son olarak Seni Kalbime Sakladım dizisinde rol alan Elçin Afacan, Elçin Sangu ve Engin Altan Düzyatan’ın başrollerde oynadığı Çöp Adam dizisi ile ekranlara döndü.

You cannot copy content of this page