Çöp adam Meryem kimdir? Gerçek adı? Elçin Afacan Çöp Adam Meryem’i Elçin Afacan Kimdir?

25.01.2023

Çöp adam Meryem kimdir? Gerçek adı? Çöp Adam’ın Meryem’i Elçin Afacan Kimdir?

İçerde, Bir Aile Hikayesi, Sen Çal Kapımı gibi sevilen dizilerde rol alan Elçin Afacan, yeni sezonun merakla beklenen dizisi Çöp Adam ile ekranlara geri dönüyor. Elçin Sangu ve Engin Altan Düzyatan’ın başrollerde oynadığı Çöp Adam dizisinde Engin Altan Düzyatan’ın canlandırdığı Tamer’in kız kardeşini canlandıran başarılı oyuncu Elçin Afacan kimdir ve hangi dizilerde rol aldı soruları merak edilmeye başlandı.

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Elçin Afacan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra bir taraftan eğitmen olarak çalışan başarılı oyuncu, 2016’da “Görevimiz Komedi” adlı yarışmaya katılarak kariyeriyle ilgili ilk adımı attı.

Aynı yıl Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral gibi başarılı isimlerin rol aldığı İçerde dizisinde Gülçin karakterine hayat verdi.

2017 yılında Deli Gönül adlı dizide rol aldı.

2019 yılında Songül Öden, Celil Nalçakan, Olgun Toker gibi isimlerle birlikte Bir Aile Hikayesi dizisinde Beste karakterini canlandırdı.

2020 yılında Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in başrollerini paylaştığı Sen Çal Kapımı dizisinde Melek’e hayat verdi.

Aynı zamanda tiyatro kariyerini de sürdüren başarılı oyuncu, Dolores Claiborne, Bay Kolpert, Geçmişten Gelen Kadın, Balkon, Bir Yaz Gecesi Rüyası, İsmene, Übü Hep Übü ve Blu gibi pek çok oyunda rol aldı.

2021 yılında Dört Duvar, 2022’de ise Benden Ne Olur? adlı filmlerde rol aldı.

Son olarak Seni Kalbime Sakladım dizisinde rol alan Elçin Afacan, Elçin Sangu ve Engin Altan Düzyatan’ın başrollerde oynadığı Çöp Adam dizisi ile ekranlara döndü.

You cannot copy content of this page