Turhan Çömez kimdir? kaç yaşında? Turhan Çömez in eşi kimdir?

24.01.2023

Turhan Çömez kimdir? kaç yaşında? Turhan Çömez in eşi kimdir?

22 Ekim 1965 yılında doğan Turhan Çömez, İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur.

Erzurum 1 Nolu Sağlık Ocağı’nda Koruyucu ve Halk Sağlığı Hekimliği, Bandırma Devlet Hastanesi’nde Acil Birim Hekimliği, Vakıf Gureba Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlığı yapmıştır.

Geçmişte siyasi kimliğiyle öne çıkan Turhan Çömez, 22. Dönem AK Parti Balıkesir milletvekilidir.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Genel Başkan Özel Kalem Müdürlüğü ve Danışmanlığı görevini yürütmüştür.

Çömez, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Parti içindeki çıkışları sebebiyle 28 Şubat 2008 tarihinde disiplin kuruluna sevk edilen Turhan Çömez’i, AK Parti Müşterek Disiplin Kurulu, “partiyi küçük düşürdüğü gerekçesiyle” 8 Nisan 2008’de partiden ihraç etti.

Turhan Çömez, FETÖ’nün de hedefi oldu. 1 Temmuz 2008’de Ergenekon soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan Turhan Çömez, İngiltere’de dil eğitimi gördüğü için yakalanamadı. İngiltere’de siyasi sığınma talebinde bulunan Turhan Çömez’in, bu başvurusu kabul edildi ve kendisine 2011 yılında 5 yıllık iltica statüsü verildi. 2019 yılında Ergenekon davasından beraat eden Turhan Çömez, Türkiye’ye dönüş yaptı.

Turhan Çömez evli ve 2 çocuk babası… FETÖ’nün kumpas mağduru olduğu dönemde İngiltere’de yaşaşan Turhan Çömez, Basildon Üniversite Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı.

Turhan Çömez 12 Ekim 2022 tarihinde İyi Parti’ye katıldı. Turhan Çömez rozetinin takıldığı İYİ Parti grup toplantısında “Bir sürgün hayatı yaşadım. İnanın bana bildiklerimi bilseniz, duyduklarımı duysanız ve gördüklerimi görseniz aynı şeyi yapardınız.” ifadelerini kullandı. Meral Akşener ise “Ben Turhan Bey’i çok uzun yıllardır tanırım. Kumpas döneminde direnmiştir ve kendi dediği gibi sürgüne mecbur kalmıştır. Kendisi söylemez ama sokaklarda yatmıştır. Meşhur lobilerin elini öpmeden direnmiştir” dedi.

You cannot copy content of this page